Ogłoszenia duszpasterskie w XXIX Niedzielę Zwykłą, 20.10.2024 r.

1. Jak w każdą niedzielę, bezpośrednio po Mszy Świętej w Sanktuarium wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godziny 15:00, czyli Koronki do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwa różańcowego.

2. Dzisiejsza niedziela jest tzw. Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą tydzień misyjny, czyli szczególny czas modlitwy za misje i misjonarzy.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– we wtorek 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

– w piątek 25 października, obchodzić będziemy 41 rocznicę poświęcenia Kościoła Katedralnego
w Koszalinie. Uroczystej Mszy Świętej w Katedrze o godz. 18:00, z udziałem duchowieństwa dekanatu, przewodniczyć będzie Ks. Bp. Krzysztof Zadarko.

1. W czwartek 24 października, przypada 9. rocznica święceń biskupich bpa Zbigniewa Zielińskiego. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie oraz o całej naszej diecezji w modlitwie.

2. Również w czwartek 24 października 2024 r., po Mszy św. o godz. 18.00 w Szkole Katolickiej im. św. Jana Pawła II przy parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie (u. Staszica 36) odbędzie się drugie spotkanie
    z cyklu
    św. Jan Paweł II na nowo odczytany.

Prelegentem będzie dr Dorota Dźwig która wygłosi referat pt. Św. Jan Paweł II – „karmelita z ducha”. Święty Jan od Krzyża  w życiu, refleksji naukowej i nauczaniu Karola Wojtyły / św. Jana Pawła II.

Dorota Dźwig jest nauczycielem religii w  III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, wykładowcą
w Gdańskim Seminarium duchownym oraz w Gdańskim Kolegium Teologicznym. Zajmuje się duchowością osoby z uwzględnieniem duchowości karmelitańskiej, korzystając z bogatej spuścizny świętych Karmelu – św. Teresy z Avila,  św. Jana od Krzyża i św. Teresy Benedykty od Krzyża. Autorka książek, mi.in. ,,Żadna kobieta nie jest tylko kobietą – Edyty Stein studium o kobiecie”. Prowadzi wykłady dla narzeczonych, rekolekcje i konferencje dla kobiet. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci.  Serdecznie zapraszamy na spotkanie

Organizatorzy: Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego, ks. prof. dr hab. Janusz Bujak oraz Parafia pw. Ducha Świętego w Koszalinie – ks. proboszcz Paweł Wojtalewicz

1. W przyszłą niedzielę 27 października ZAPRASZAMY do udziału w kolejnym spotkaniu z serii KAZANIA NA GÓRZE: „DZIEŁA MIŁOSIERDZIA WZGLĘDEM CIAŁA I DUSZY – MODLIĆ SIĘ za żywych i umarłych. Godz. 15:00 – Koronka i Nabożeństwo różańcowe oraz katecheza, którą poprowadzi ks. Piotr ZIELIŃSKI, dyrektor Bursy Caritas im. Stanisława Kostki w Szczecinku. Po katechezie dalsza część spotkania z kawą i ciastem w Kawiarni Cafe Chełmska. Zapraszamy, na ostatnią w tym roku katechezę z cyklu Kazania na Górze! Katecheza będzie także dostępna on-line w mediach społecznościowych, ok godz. 15:30 bezpośrednia transmisja z Sanktuarium na kanale YouTube oraz Facebooku Fundacja Przymierze za pośrednictwem Telewizji internetowej Dobre Media Nowej Ewangelizacji / YouTube.

Organizatorem spotkań jest Fundacja Przymierze a katechezy odbywają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od kwietnia – do października.

• relacja po wydarzeniu na: www.fundacja-przymierze.pl

1. Z racji zbliżającego się Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych oraz miesiąca listopada poświęconego szczególnej modlitwie za zmarłych, w Sanktuarium można składać tzw. ‘Wypominki za zmarłych’.

2. Msze Święte i nabożeństwa w najbliższym tygodniu wg stałego porządku umieszczonego na drzwiach Sanktuarium oraz na stronie internetowej.

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy opieki naszej Królowej Przymierza i Jej wstawiennictwa w intencjach polecanych w modlitwie różańcowej.