21. rocznica poświęcenia Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej

2 czerwca br. w sobotę będziemy przeżywać 21. rocznicę poświęcenia Sanktuarium Przymierza przez bł. Jana Pawła II. W tym dniu odbędzie się w Sanktuarium Msza św. o g. 12.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

W tym dniu przy Sanktuarium odbędzie się także diecezjalny dzień skupienia dla Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Dzień skupienia wpisuje się w duchową odnowę naszej diecezji podjętej z racji 40. lecia jej erygowania. Zapraszamy wszystkich koordynatorów Kręgów Apostolatu pielgrzymujących sanktuariów i czcicieli Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na wspólne spotkanie. Zachęcamy, zaproście przynajmniej jedną osobę nie związaną jeszcze z tą formą apostolatu, by dzieło to mogło rozwijać się w naszej diecezji.

Program skupienia:
  • 10.30 – powitanie pielgrzymów
  • 10.45 – koncert dla Królowej
  • 11.15 – Tajemnica Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej – wykład s. M. Eligia Pawlisz
  • 12.00 – Msza św. celebrowana przez  ks. Bpa Pawła Cieślika
  • nabożeństwo czerwcowe
  •  możliwość spożycia posiłku i czas dla siebie
  • ok. 14.30 – Mój dar dla Królowej Nowej Ewangelizacji – medytacja, koronka do Bożego Miłosierdzia

Informacje bieżące o terminach rekolekcji w 2012 r. :   KALENDARIUM