Zapraszamy do Sanktuarium!

Serdecznie zapraszamy 15 sierpnia br., w uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. na uroczystość odpustową do Sanktuarium na Górze Chełmskiej, która tradycyjnie połączona jest z Diecezjalną Pielgrzymką Rodzin.

♦♦♦

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO

ZPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKTOĆ PRZEDZIWNEJ NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia!

W Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie, 15 sierpnia każdego roku, przeżywamy spotkanie rodzin naszej Diecezji. To jedna z ważniejszych pielgrzymek, ponieważ troska o rodzinę jest jednym z podstawowych zadań Kościoła i społeczeństwa.

Tegoroczne motto pielgrzymki  “Kościół naszym domem”, prowadzi nas w samo serce życia każdej rodziny. Tęsknota za domem, a jeszcze bardziej domem szczęśliwym, pełnym miłości, jest tęsknotą podstawową i powszechną. Będziemy więc, w Eucharystii i modlitwie, powierzać Bogu rodziny naszej Diecezji i prosić Go o ich umocnienie.

Serdecznie więc zapraszam na XVI Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin naszej Diecezji. Spotkajmy się ze śpiewem i modlitwą u Matki Bożej, by umocnić się Jej nadzieją i miłością. Niech to spotkanie i nasze wspólne modlitwy wzmocnią nasze rodziny i wszystkich naszych bliskich.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00 modlitwą różańcową i koncertem w wykonaniu zespołu "Tico Tico". O godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył ks. biskup Stanisław Stefanek z Łomży. Po Eucharystii czeka pielgrzymów czas wspólnej zabawy, czyli Festyn Rodzinny.

Niech Matka Boża chroni i wstawia się za nasze rodziny, które są przyszłością i nadzieją naszego kraju. Wszystkich jeszcze raz gorąco zapraszam i Wszystkim błogosławię, życząc pełnego łaski pielgrzymowania.

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

♦♦♦

Załączamy szczegółowy program uroczystości:

Program:

10.00 - MODLITWA RÓŻAŃCOWA - prowadzi Poradnictwo Rodzinne

11.00 - Koncert Ewangelizacyjny  - Zespół Tico Tico ze Słupska

11.50 – Słowo wprowadzające i modlitwa Anioł Pański - ks. kapelan Henryk Romanik

12.00 - EUCHARYSTIA - przewodniczy Ks. Bp Stanisław Stefanek, biskup Senior diecezji łomżyńskiej
  •  Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich - prowadzi ks. Andrzej Wachowicz
  • Procesja z daramiKościół Domowy; Civitas Christiana; Ruch Szensztacki; Poradnictwo Rodzinne, Neokatechumenat; Grupa oo. Pio; Siostry Szensztackie

• Akt oddania się pielgrzymów Matce Bożej
  • Poświęcenie ziół

Słowo końcowe – Ks. Biskup Ordynariusz Edward Dajczak

14.00 - Festyn rodzinny

16.00 - NIESZPORY MARYJNE - ks. kapelan H. Romanik

Serdecznie zapraszamy wszystkich Pielgrzymów,
Gości i stałych Przyjaciół Sanktuarium!