Get Adobe Flash player

XXIV Pielgrzymka z Darłowa

 To już 24 raz - a więc za rok jubileusz 25 lecia - jak z Darłowa idzie pielgrzymka na Górę Chełmską.Trasa liczy ok. 31 km. Tradycyjnie wyruszamy z naszego kościoła Ojców franciszkanów o 7.30. Grupa ok. 60 osób. Po drodze dołączają do nas pielgrzymi w Rusku z Domasławic, Porzecza. Na końcu idzie ok. 70 osób.W pielgrzymce jak co roku większość stanowią ludzie młodzi z gimnazjum, LO, Szkoły Morskiej. Można też było spotkać członków grup parafialnych: ministranci, Odnowa w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Rodziny szensztackie, AA Promyk Darłowo, grupa biblijna z Domasławic.

 


Pielgrzymka po wejściu do sanktuarium Matki Bożej po Trzykroć przedziwnej kończy się Eucharystią o godz. 17.00 pod przewodnictwem kustosza sanktuarium ks. dr Kazimierza Klawczyńskiego. Słowo Boże głosi -o. Piotr. W czasie Mszy świętej w sanktuarium uczestniczą z nami pielgrzymi dojazdowi. W tym roku ojciec proboszcz zaprosił do udziału w tej Mszy członków wspólnot neokatechumenatu z naszej parafii. W pielgrzymce z osób duchownych brali udział: o. Stanisław Piankowski - proboszcza naszej parafii,gwardian klasztoru Ojców franciszkanów w Darłowie, o. Piotr Okrój - wikariusz naszej parafii,o. Damian Basarab - katecheta ze Szkoły Morskiej w Darłowie, s. Joela - organistka z naszej parafii - animatorka muzyczna na pielgrzymce, s. Emanuela - przełożona sióstr,katechetka z LO w Darłowie, s. Christiana- katechetka z gimnazjum w Darłowie, s. ....... ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego (Hospicjum w Darłowie). Po Mszy świętej siostry opiekujące się sanktuarium zaprosiły wszystkich pielgrzymów do wspólnej agapy. Powrót do Darłowa autokarem.
Na trasie pielgrzymki jak co roku korzystaliśmy z życzliwości i gościnności mieszkańców Porzecza, którzy przygotowali nam na świetlicy śniadanie. Natomiast mieszkańcy Dobiesławia na swojej świetlicy przygotowali nam obiad, ciasto i napoje.
Z Bogiem.
o. Piotr Okrój.

 

Zdjęcia