Ogłoszenia bieżące - XXIX niedziela zwykła 2014

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą, 19.10.2014
1.    Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Po Mszy św. zapraszamy dzieci i dorosłych do gościńca do obejrzenia wystawy oraz krótkiego filmu "Szensztat w krajach misyjnych". Nie zabraknie kiełbaski z grilla i ciepłej herbaty. Różaniec misyjny o godz.15.00 zakończy niedzielne spotkanie.
2.    W sanktuarium, jak w każdą niedzielę, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00.
3.    Serdecznie zapraszamy wszystkich w dni powszednie na godz. 16,30 na nabożeństwo różańcowe.  Jeśli tylko aura na to pozwoli, odmawiać będziemy tę modlitwę oprócz czwartków i niedziel, podążając ścieżką wokół sanktuarium wytyczną kamiennymi paciorkami różańca
4.    W tym tygodniu obchodzić będziemy:
- we poniedziałek wsp. św. Jana Kantego, prezb.;
- we wtorek wsp. bł. Jakuba Strzemię, bp.;
- w środę wsp. św. Jana Pawła II, pap
- sobota święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego.
5.    W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 podczas nabożeństwa różańcowego, w ramach cyklu „Kazań na Górze”, katechezę na temat: Pożądanie poprowadzi  ks. dr Radosław Siwiński,

6.    Siostry rozprowadzają cegiełki na budowę Centrum Pielgrzymkowo - Turystycznego w formie płyt DVD z wizualizacją projektu oraz medali okolicznościowych z wizerunkiem św. Jana Pawła II i widokiem Centrum. Prosimy pielgrzymów o modlitwę, by to przedsięwzięcie się powiodło.
7.    Dekretem Penitencjarii Apostolskiej w naszym sanktuarium można  od 18 października 2013 do 26 października 2014 roku, każdy kto „weźmie udział w uroczystościach jubileuszowych lub będzie uczestniczył w świętych obrzędach lub przynajmniej odprawi pobożnie rozmyślanie zakończone odmówieniem Ojcze Nasz i Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami ku czci Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Królowej i Zwycięskiej Pani”  może uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
8.    Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.