Niedziela Gaudete

Każda niedziela Adwentu coraz bardziej przybliża nas do Bożego Narodzenia. Podczas Niedzieli Gaudete zostaliśmy zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. dr Kazimierz Klawczyński, kapelan sanktuarium poświęcił nowe figurki (małego Jezusa, Maryi i Józefa), które w tym roku znajdą się w żłóbku na Górze Chełmskiej, podkreślając, że „każdy etap życia ma swój Adwent" i przypominając o radości, która towarzyszy nam w tych dniach.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich, którzy chcą poświęcić figurki bożonarodzeniowe do swoich domowych szopek. Będzie można również nabyć figurki Dzieciątka Jezus zrobione przez s. Sławomirę z resztek wosku po spalonych świeczkach w sanktuarium.