Siostry kolędowały w sanktuarium na Górze Chełmskiej

W Niedzielę Chrztu Pańskiego do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na kolędowanie zaproszone zostały siostry zakonne greko i rzymsko katolickie pracujące w Koszalinie. Dwie okazje przyczyniły się do tego niezwykłego spotkania. Pierwsza to trwający Rok Życia Konsekrowanego a druga to zbliżający się Tydzień Jedności. Prosiłyśmy wspólnie o nowe powołania do naszych wspólnot a także o jedność chrześcijan w całym świecie.

Na nabożeństwo przybyły siostry ze Zgromadzenia Służebnic Niepokalanej Panny Maryi obrządku grekokatolickiego, Siostry Szpitalne Miłosierdzia, Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, Siostry Misjonarki Apostolstwa Katolickiego (Siostry Pallotynki), siostry ze wspólnoty Dzieci Łaski Bożej oraz kustoszki tego miejsca Siostry Szensztackie. Nabożeństwo prowadził ks. dr Kazimierz Klawczyński, kapelan sanktuarium. Na początku witając wszystkie wspólnoty przedstawił krótką ich historię powstania i pracy w diecezji. Następnie ksiądz zapraszał poszczególne zgromadzenia do kolędowania. Śpiewem w różnych językach, kulturach i obrządkach uczciliśmy Jezusa Nowonarodzonego. Na koniec nabożeństwa ks. dr hab. Janusz Bujak wprowadził nas w tematykę Tygodnia Jedności, którego hasłem będą słowa z Ewangelii: „Daj im pić" i zachęcił do kontynuowania co roku takich spotkań właśnie w Niedzielę Chrztu, ponieważ chrzest jest tym, co łączy wszystkich chrześcijan.

Po nabożeństwie wszyscy udaliśmy się do domu sióstr na skromny poczęstunek, gdzie kontynuowaliśmy śpiewanie kolęd i słuchaliśmy poezji, którą przygotowała i zaprezentowała specjalnie na tę okoliczność pani Magdalena Muszyńska – Płaskowicz.
Wszystkim z serca dziękujemy za przybycie i wspólne tworzenie tego pięknego

spotkania na modlitwie i we wspólnocie.

Siostry Szensztackie.