Bo powołanie jest darem z nieba

Foto ks. W. ParfianowiczJuż tradycyjnie w Tygodniu modlitw o powołania przełożeni i klerycy WSD w Koszalinie pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. Ofiarując trud pielgrzymowania prosili Boga przez wstawiennictwo Maryi o nowe powołania do kapłaństwa, ale również o umocnienie swojego powołania.

Tutaj u stóp Maryi, która jest Matką Kapłanów ks. dr Wojciech Wójtowicz modlił się w imieniu wszystkich powołanych: „Matko nas powołanych, kapłanów i alumnów, utwierdzaj nas w pragnieniu piękna i głębi, abyśmy stawali się solą tej ziemi i światłem dla tego świata. Pomagaj nam, abyśmy stawali się narzędziami, których Bóg będzie używał, aby tu, gdzie żyjemy, wypełniała się Jego święta wola. Prosimy Cię także o nowe powołania do naszego seminarium. Zwracamy się do Ciebie w naszych obawach o przyszłość tego dotkniętego różnymi problemami Kościoła. Prosimy Ciebie, mów o nas Twojemu Synowi. Aby nie zabrakło ochoczych i odważnych serc, gotowych, by pójść i głosić Ewangelię i sprawować sakramenty w naszej diecezji."
Dziękując Bogu za każdego kapłana prośmy o nowe liczne i święte powołania kapłańskie w naszej diecezji.