Czuwanie adwentowe 2015

Rodzina Szensztacka jak co roku spotkała się w licznym, ponad 100 osobowym gronie, na czuwaniu adwentowym w koszalińskim CEF-ie w sobotę 5 grudnia. Po przywitaniu przez diecezjalnego duszpasterza Ruchu Szensztackiego ks. Kazimierza Klawczyńskiego, miała miejsce bardzo ciekawa konferencja siostry s. M. Karoli Łysik ISSM z Instytutu Sióstr Maryi ze Świdra na temat „Maryja w nauczaniu ks. Józefa Kentenicha”. W swoim wykładzie s. M. Karola  przedstawiła nam najbardziej charakterystyczne rysy duchowości maryjnej o. Józefa Kentenicha.
Po konferencji nastąpił podział naszej wspólnoty na pięć grup gdzie wspólnie nachyliliśmy się nad tekstem Ojca Kentenicha, który wygłosił w kościele parafialnym w Ennebeuren 28 kwietnia 1945. Po pracy w grupach nastąpiło jej podsumowanie, podczas którego przedstawiciele poszczególnych grup zreferowali owoce naszej wspólnej refleksji nad tekstem Założyciela. Zdjęcia.

Czuwać tzn. trwać przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Wielu z  nas skorzystało z sakramentu pojednania. Wieczorną mszę św. odprawił dla nas ks. bp. senior Paweł Cieślik i wygłosił Słowo Boże. W swojej homilii ukazał nam postać św. Jana Chrzciciela i zachęcił do czuwania tak jak to czynił ostatni z proroków Starego Testamentu. Podzielił się z nami radością z pobytu w Gymnich gdzie urodził się Ojciec Założyciel ks. Józef Kentenich. W Gymnich bp.Paweł wygłosił kazanie podczas uroczystych obchodów 130 rocznicy urodzin o. Założyciela.
Na apel, już po godzinie 21 przejechaliśmy do  Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej, gdzie modlitwę apelową poprowadził ks. Kazimierz Klawczyński. Po błogosławieństwie, na rozesłanie ks. Kazimierz z siostrą M. Krzysztofą, która była odpowiedzialna za całe nasze adwnetowe czuwanie, wręczyli każdemu z nas prezent mikołajkowy. Był to ołówek z tekstem o. J. Kentenicha z Drugiego Aktu Założycielskiego: "Pielęgnuj bardzo troskliwie świadomość otrzymanego od Boga posłannictwa i pełnienia roli Jego narzędzia". Przyjmując ten piękny ołówek, znak bycia narzędziem Maryi, każdy z nas potwierdził to słowem Amen!

Paweł Jędraszczyk