Razem z Tobą Ojcze. Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Przymierza.

Koszalin, 5.10.2016

Droga Rodzino Szensztacka,
W imieniu Rady Diecezjalnej jak i własnym pragnę serdecznie zaprosić wszystkich członków Ruchu Szensztackiego naszej diecezji na coroczny Diecezjalny Dzień Przymierza w niedzielę 16 października br. do Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie.
Data niezwykle wymowna, bo jest to zarazem 38. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową jak również 9. rocznica śmierci kard. nominata Ignacego Jeża, pierwszego protektora Ruchu Szensztackiego w Polsce. Gościem specjalnym naszego spotkania będzie biskup Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczyć będzie Mszy św. o godz. 12.00 jak również spotka się z nami po Mszy św. przy stole i skieruje do nas słowo w Domu Parafialnym parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Będzie to dla nas okazja do złożenie życzeń biskupowi Włodarczykowi z racji przyjętej sakry biskupiej.
Nasze świętowanie rozpocznie o godz. 11.00 różaniec wokół sanktuarium poprowadzony przez przedstawicieli wspólnot naszego ruchu w diecezji.

Ciesząc się już teraz ze spotkania w niedzielę 16 października pozdrawiam serdecznie w przymierzu.

ks. Kazimierz Klawczyński
Przewodniczący Rady Diecezjalnej