Ogłoszenia bieżące - XXIX Niedziela Zwykła 2016

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą, 16.10.2016
1. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia z nabożeństwem różańcowym..
2. W najbliższy wtorek Msza św. przymierza z racji 18. dnia miesiąca o godz. 18.00. O godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone o godz. 17.30 nabożeństwem różańcowym.
3. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie na godz. 16,30. Jeśli tylko aura na to pozwoli, odmawiać będziemy tę piękną modlitwę podążając ścieżką wokół sanktuarium wytyczną kamiennymi paciorkami różańca. W czwartki i niedziele modlitwa różańcowa w sanktuarium, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
4. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
- we wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty i święto patronalne pracowników służby zdrowia;
- w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
- w piątek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
- w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

5. W sanktuarium są już do pobrania kartki wypominkowe, gdzie możemy wypisać zmarłych, których chcemy polecić modlitwie w sanktuarium. Nabożeństwa wypominkowe – różaniec z czytanymi wypominkami za zmarłych będą odprawiane w sanktuarium od Dnia Zadusznego 2 listopada przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
6. Zachęcamy do nawiedzania naszego sanktuarium, które w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia jest Bramą Miłosierdzia, gdzie można uzyskać odpust zupełny.
7. U sióstr jest możliwość nabycia pamiątkowego medalu z Góry Chełmskiej oraz płyty DVD z wizualizacją Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego, które powstaje przy wieży. Są także do nabycia różańce robione przez siostry. Na stronie internetowej sanktuarium dostępna jest też nowa forma wspierania dzieła powstającego Centrum poprzez zakup cegiełki jaką jest dachówka lub inny element konstrukcji dachowej. Wystarczy wejść na portal DACH PEŁEN INTENCJI i oczywiście zachęcamy do przesyłania swoich intencji do modlitwy. Dla tych, którzy nie korzysta z Internetu, a chcieliby wspierać dzieło budowy, w sanktuarium są przygotowane koperty ze specjalnym nadrukiem. Bóg zapłać!
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć.

ks. Kazimierz Klawczyński
kapelan