Get Adobe Flash player

Dzień Papieski 2016

W Dniu Papieskim brało udział 20 uczniów naszej szkoły i 60 z Zespołu Szkół nr.1. Nam jako pierwszym udało się wejść na Górę Chełmską, gdzie zostaliśmy przywitani przez siostrę Krzysztofę, która zaprosiła nas do Sanktuarium i opowiedziała o historii tego niezwykłego miejsca. Następnie poznaliśmy ojca Przemysława- franciszkanina z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża i w oczekiwaniu na resztę uczestników zaśpiewaliśmy kilka piosenek religijnych.

Po przybyciu uczniów z „Ekonoma” wzięliśmy udział w nabożeństwie przejścia przez Bramę Miłosierdzia w sanktuarium, co dało nam możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Msza Święta rozpoczęła się z lekkim opóźnieniem, ale liturgia oraz oprawa muzyczna dzięki uczniom naszej szkoły była piękna. Ojciec głosił homilię nawiązującą do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego „Bądźcie świadkami Miłosierdzia” wyjaśnił nam także w przystępnych słowach dzisiejsze i wczorajsze czytania. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do gościńca, gdzie już czekały kremówki oraz herbata. W tamtej chwili niestety pogoda się popsuła i większość z uczniów z ZS nr.1 wraz z opiekunami nas opuściła, ale my udaliśmy się jeszcze na ognisko, gdzie dołączył do nas także ks. Wojciech Pawlak. Po ogrzaniu się i upieczeniu kiełbasek wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Uczestnicy dzielą się swoimi refleksjami o Dniu Papieskim:
Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i przejście przez Bramę Miłosierdzia było bardzo wzniosłe i uroczyste. Ojciec Przemysław mówił prostym językiem, przez co jego słowa trafiły do młodzieży. Muzyka i śpiew upiększyły Mszę Świętą a atmosfera była niesamowicie ciepła, mimo złej pogody.
Paulina
Świetna atmosfera po Mszy. Kremówki, rozmowy i ciekawi ludzie. Paweł.
Pomimo brzydkiej pogody, atmosfera pozostawała ciepła i przyjazna. Ojciec Przemek swoim kazaniem zachęcił zapewne wielu z nas, a piękna oprawa muzyczna była tylko wisienką na torcie.
Ola
Uroczystości „Dnia Papieskiego” w naszej szkole odbywają się co roku na Górze Chełmskiej. Z każdym rokiem wzbogacamy swoją wiedzę i umacniamy się w wierze. Możemy się wspólnie modlić i przeżywać ten wspaniały dzień. Pomimo złej pogody humory nam dopisywały a całe obchody zakończyło ognisko i pyszne kremówki. Marcelina
• Kazanie – mistrzostwo
• miła atmosfera
• radość z przebywania na Gorze Chełmskiej Klaudia

Jak co roku Dzień Papieski świętowaliśmy na Górze Chełmskiej. Uroczystość przebiegła radośnie co spotkało się z dużą aprobatą wśród uczestników. Bardzo pozytywnie został przyjęty o. Przemysław, który swoim młodzieżowym językiem łatwo nawiązał kontakt z uczestnikami. Pyszne kremówki i ognisko wynagrodziły trud pielgrzymki i niekorzystne warunki pogodowe.
kl. Vx

Zdjęcia