Adwentowy dzień skupienia 2016

W sobotę 3 grudnia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyło się spotkanie Ruchu Szensztackiego. Temat który towarzyszył temu spotkaniu: „Razem z Tobą Ojcze”, to motto tegorocznej pracy duchowej dla członków Szensztatu w Polsce. Adwentowy dzień skupienia jest zawsze okazją do dobrego wejścia w okres Adwentu, ale także w nowy rok formacji, którego temat przybliżył podczas konferencji O. Arkadiusz Sosna, krajowy duszpasterz Ruchu Szensztackiego w Polsce.
Po konferencji uczestnicy spotkania rozeszli się do małych grup, aby podzielić się swoimi refleksjami na temat usłyszanego słowa. Następnie po godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której była również okazja do spowiedzi rozpoczęła się Msza Święta.

Eucharystii przewodniczył bp senior Paweł Cieślik, protektor Ruchu Szensztackiego w Polsce a współcelebransami byli: o. Arkadiusz Sosna, ks. Kazimierz Klawczyński i ks. Henryk Romanik. Na zakończenie ks. Kazimierz Klawczyński duszpasterz Ruchu Szensztackiego w naszej diecezji podziękował za służbę i zaangażowanie dotychczasowym animatorom diecezjalnym Teresie i Pawłowi Jędraszczykom z Barwic oraz ich zastępcom Barbarze i Andrzejowi Fursewiczom z Białogardu a przedstawił i powitał nowy Zarząd : Beatę i Leona Drozdowskich z Darłowa oraz ich zastępców: Jolantę i Zygmunta Wilczyńskich z Kołobrzegu, Annę i Andrzeja Król ze Sławna. Spotkanie zakończyło się w sanktuarium na Górze Chełmskiej Apelem Maryjnym oraz błogosławieństwem na rozesłanie.