Get Adobe Flash player

Pielgrzymka do Szensztatu

Krajowy Sekretariat Matki Bożej Pielgrzymującej zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Szensztatu, w piątą rocznicę koronacji obrazu MTA na Królową Nowej Ewangelizacji Europy.

Termin pielgrzymki: 13-19 lipca 2017 r.

Pielgrzymka do Szensztatu przypada w roku 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 100 lecie objawień fatimskich, oraz 5 rocznicę koronacji MTA na Królową Nowej Ewangelizacji Europy. Wielu z nas uczestniczyło w tej przepięknej europejskiej uroczystości koronacyjnej w Szensztacie w 2012 r.
Podczas pobytu w Szensztacie, w Prasanktuarium będzie możliwość zawarcia przymierza miłości z Maryją czy odnowienia dla tych, którzy już żyją w przymierzu.
Zabierzmy ze sobą pielgrzymujące kapliczki lub swoje ulubione obrazy Matki Trzykroć Przedziwnej, gdyż będziemy mogli je tam ukoronować.
W Szensztacie będzie czekała na nas Królowa Nowej Ewangelizacji Europy, którą zabierzemy ze sobą do Polski, gdzie pozostanie do połowy kwietnia 2018 r. Królową Nowej Ewangelizacji w ukoronowanym obrazie (Auxiliar) możemy zapraszać do naszych grup czy parafii.

 

Kochani! Do tej pielgrzymki pragniemy się duchowo przygotować. O. Jóżef Kentenich mówi: „Każdy, kto wybiera się na pielgrzymkę do Szensztatu jako pielgrzym szensztacki, wie o tym, że szensztacki ruch pielgrzymkowy jest ruchem wybitnie wychowawczym. Uświadamia sobie również, że do takiej pielgrzymki musi się najpierw przygotować (…)
Naszym przygotowaniem mogą być wkłady do kapitału łask, zbierane do stągwi, które macie u siebie czy w parafii. Zapraszam i zachęcam do zapisywania darów, przezwyciężeń, ofiar, radości, próśb i podziękowań na załączonych karteczkach. Wszystkie te kartki zabierzemy i przekażemy Maryi w Prasanktuarium w Szensztacie.
„Matka Boża pragnie nie tylko nas obdarowywać, lecz także coś od nas otrzymywać, przyjmować. Ona pragnie naszego poważnego, osobistego zmagania się w naszym życiu o jego świętość...”.
Zapraszam szczególnie tych, którzy osobiście nie mogą z nami pojechać, ale mogą duchowo się z nami przygotowywać. Tym bardziej zabierzemy Wasze dary – wkłady do kapitału łask, by je przekazać naszej ukochanej Matce.

Ogólny plan pielgrzymki zawiera:
Zwiedzanie katedry w Kolonii, pobyt w Gymnich – zwiedzanie miejscowości i domu urodzenia o. Józefa Kentenicha (Założyciela Dzieła Szensztackiego), nawiedzenie Prasanktuarium w Szensztacie i zwiedzanie Doliny Szensztatu w tym kościół Pielgrzymkowy. Pielgrzymowanie po Górze Szensztat, nawiedzenie Kościoła Adoracji i modlitwa u grobu sł. Bożego o. Józefa Kentenich, zwiedzenie Domu Spotkania z Ojcem. Wyjazd do pobliskich sanktuariów filialnych, m.in. Góra Tabor, Góra Moria, Góra Sion. Wyjazd do Metternich, gdzie żyła i zmarła Sługa Boża s. M. Emilia Engel.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

 

s. M. Katarzyna Antolak
ul. Zielona 38
75-664 Koszalin
tel: 94 340 50 28
kom: 601 338 105
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.