Msza św. przymierza 18.02.2017

18.02.2017r. obchodziliśmy już kolejny raz Diecezjalny Dzień Przymierza na Górze Chełmskiej.
Tym razem za całość przebiegu tej uroczystości odpowiedzialne były Rodziny Szensztackie ze Świdwina.
Ponadto dołączyły do nas i inne rodziny z terenu całej naszej Diecezji i nie tylko, bo również małżeństwo z Instytutu Rodzin z Czech, rodziny polskie, które przeżywają swój nowicjat w Instytucie Rodzin, w tym jedna rodzina z naszego terenu przygotowująca się do bycia członkiem Instytutu Rodzin w Polsce. Msza Święta przybrała szczególnie uroczysty charakter za sprawą Państwa Małgorzaty i Pawła
Sereda - rodziny ze Świdwina - którzy w tym dniu zapragnęli zawrzeć rodzinne Przymierze Miłości z Maryją - jako pierwsze z małżeństw w tym roku.

Za sprawą Ducha Świętego przymierze to koncelebrowało aż trzech kapłanów; Ojciec Arkadiusz Sowa , ks. Kazimierz Klawczyński, oraz ks. Łukasz Kwiatkowski ze Świdwina.Nieczęsto nam się zdarza , aby w takiej chwili było aż tylu kapłanów.
Pełni przejęcia i duchowego skupienia państwo M. P. Sereda z dziećmi odczytali akt przymierza z Maryją i po przyjęciu poświęconych medalików stali się pełnoprawnymi współpracownikami Ligi Rodzin.
My natomiast swoją obecnością i modlitwą wspieraliśmy ich w dążeniu do osiągania pełni radości w kroczeniu drogą zawartego Przymierza z Maryją. Prosiliśmy o radość serca , pogłębienie miłości do Maryi i Jej Syna , ale i i o wstawiennictwo Ojca Józefa Kentenicha do osiągnięcia własnej doskonałości.
Po zakończeniu Eucharystii udaliśmy się do Domu Sióstr Szensztackich na wspólną agapę,aby razem zakończyć ten szczególny Dzień Przymierza , ponieważ w dniu tym w całej pełni zrozumieliśmy , że wchodząc na Górę Chełmską , doświadczamy tam szczególnej przemiany i schodzimy z niej już nie tacy sami.

J. Zb. Chlebowscy
Animatorzy ze Świdwina.