Get Adobe Flash player

,,Z wizytą u Matki’’

W dniu 2.05. 2017 ponad 70 osobowa grupa uczniów Ośrodka ,,Radość Życia’’ z Sandomierza wraz z rodzicami oraz kadrą pielgrzymowała na Górę Chełmską do Sanktuarium Przymierza. Przebywając na turnusie nad morzem kolejny już siódmy raz byliśmy z wizytą u Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i za każdym razem bardzo się wzruszamy, gdy spojrzymy na Jej piękną twarz.
Przywitała nas jak zwykle Siostra Krzysztofa, witała się z każdym z nas, czuliśmy się jak bardzo wyczekiwani goście. Następnie weszliśmy do Sanktuarium aby przywitać się z Matką Bożą i podziękować Jej za wszystko dobro, którego doświadczyliśmy.

Siostra Krzysztofa opowiedziała nam o objawieniach fatimskich, w tym roku mija bowiem 100 lat gdy Matka Boża objawiła się w Fatimie trójce dzieci i przekazała im aby wszyscy ludzie odmawiali różaniec. My też uczestniczyliśmy w tym pięknym nabożeństwie różańcowym, modliliśmy się na olbrzymich kamieniach ułożonych wokół Góry Chełmskiej, symbolizujących paciorki różańca. Czuliśmy obecność Św. Jana Pawła II bo Pani Dyrektor Maria Butkowska niosła relikwie tego ukochanego przez nas świętego. Nieśliśmy tez światło, różaniec i głośno modliliśmy się. Po odmówieniu różańca świętego cudowne siostry szensztackie zaprosiły nas na pyszny poczęstunek. Dziękujemy za pyszne pączki z sokiem. Po zaspokojeniu potrzeb przyziemnych poszliśmy do Sanktuarium na nabożeństwo majowe, tu już na nas czekał ks. Kazimierz Klawczyński, jest kolejnym wspaniałym człowiekiem który przy obrazie Matki Bożej spotyka się z nami już kolejny raz. I cieszymy się bo chyba nas lubi. Po nabożeństwie majowym – msza święta, przyjęliśmy do Serca Pana Jezusa i usłyszeliśmy więcej o dzieciach z Fatimy. Po mszy św. wszyscy dostaliśmy od sióstr i księdza piękne obrazki Matki Bożej Fatimskiej z osobistą dedykacją; jeszcze trochę zdjęć na zakończenie i już trzeba się pożegnać z cudownymi siostrami i wspaniałym księdzem Kazimierzem i z Nią największą z Matek, z Matką do której będziemy tęsknić cały rok, obiecujemy Maryjo, że znów przyjedziemy, dziękujemy Ci za wszystkie dary za to, że przyjmujesz nas takimi jakimi jesteśmy, módl się za nami Matko Boża Trzykroć Przedziwna. Dziękujemy gorąco gospodarzom tego miejsca, będziemy się za Was modlić, Wasza życzliwość i dobroć - uskrzydlają. Szczęść Boże!

Zdjęcia