Diecezjalny Dzień Przymierza 08.10.2017r.

p1020855

W ubiegłą niedzielę, 8 października, jako Rodzina Szensztacka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przeżywaliśmy Diecezjalny Dzień Przymierza.

Pogoda w tym dniu dopisała. Pomimo że było zimno, to jednak świeciło słońce. O godz. 11.00 idąc kamiennym różańcem modliliśmy się w intencji naszych wspólnot szensztackich w diecezji- o rozwój i nowe powołania, a także prosiliśmy o beatyfikację naszego Ojca Założyciela. Rozważania, które przygotowały kolejno wspólnoty Sióstr, Związku Rodzin, matek, dziewcząt oraz rodzin ligowych nawiązywały do myśli oraz życia Ojca Założyciela. W tym roku przygotowując się do zawarcia przymierza miłości z Nim, chcemy jeszcze mocniej zgłębiać Jego charyzmat. W modlitwie różańcowej, jak i w całym dniu towarzyszył nam święty Jan Paweł II w swoich relikwiach, ponieważ dzień ten w Kościele był także Dniem Papieskim przeżywanym pod hasłem: „Idźmy naprzód
z nadzieją".
O godz. 12.00, w sanktuarium odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Paweł Cieślik , protektor Ruchu Szensztackiego w Polsce. W homilii nawiązał do czytań o Winnicy Pańskiej : „ ... to my, Kościół jesteśmy Winnicą Pańską, jesteśmy nowymi dzierżawcami. ... Kościół jest
i pozostanie wierny, bo głową Jego jest Chrystus, ale my, jako pojedyncze latorośle musimy troszczyć się o to, byśmy wydawali dobre owoce. (...) Wybranie nas do Winnicy Pańskiej to nie tylko przywilej, ale odpowiedzialność i wielka szansa.( ... ) Idźmy naprzód z nadzieją..."
Przed błogosławieństwem końcowym ks. Kazimierz Klawczyński, duszpasterz Ruchu Szensztackiego naszej diecezji, swoim słowem przygotował nas na uroczyste otwarcie ROKU O.KENTENICHA w naszej diecezjalnej wspólnocie. Odnawiając wspólnie modlitwę (przeznaczoną na całym świecie na ten rok) odnowiliśmy nasze przymierze miłości z Matką Bożą i tym samym wkroczyliśmy w ostatni rok przygotowań do zawarcia przymierza miłości z Ojcem Założycielem.

Po błogosławieństwie matek i ojców oczekujących potomstwa pojechaliśmy do Domu Studenta na ul. Leśną 1, by tam podjąć dalszą część świętowania we wspólnocie. Po zjedzeniu żurku i wypiciu kawy przeszliśmy do sali obok, by wysłuchać „ Rozmowy z Ojcem". Grupa związkowa z Trójmiasta (pan A. Spiker, oraz państwo Pinio) przedstawili dialog z Ojcem Kentenichem na podstawie książki „Nasze Maryjne Posłannictwo". Siostra M. Zoja i siostra M. Krzysztofa (skrzypce i gitara) podczas spotkania animowały śpiew, szczególnie piosenki o Ojcu Założycielu. Na zakończenie spotkania ks. Biskup podziękował wszystkim za udział, szczególnie osobom, które przygotowały i przedstawiły tak wiele cennych myśli i tekstów O. Kentenicha. Przed godz. 16.00 zakończyliśmy spotkanie. Ubogaceni przeżyciami i nawiązanymi więziami wróciliśmy do swoich domów.