Ogłoszenia bieżące - XXIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą, 22.10.2017
Dzisiejsza Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jest to czas szczególnej modlitwy w intencji misji na całym świecie. Misji, rozpoczętej przez apostołów prawie dwa tysiące lat temu. Ta misja ciągle trwa i będzie trwać do ponownego przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa.
1. Po Mszy św. wystawienia Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem i różańcowym. Serdecznie zapraszamy!

2. W przyszłą niedzielę, 29 października zapraszamy na ostatnią w tym roku katechezę w ramach V Edycji spotkań: Kazania na Górze o tematyce błogosławieństw: Osiem kroków do prawdziwego szczęścia czyli jak być szczęśliwym a nie tylko zadowolonym. W ostatnią niedzielę października spotykamy się w sanktuarium o godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec z katechezę: Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój... i cierpią prześladowania, którą poprowadzi ks. Radosław Siwiński, dyrektor Domu Miłosierdzia w Koszalinie. Po katechezie dalsza część wspólnego spotkania w domu sióstr, gdzie przy kawie i herbacie każdy ma możliwość zadawania pytań, dzielenia się. Serdecznie zapraszamy!

3. Msza św. w dni powszednie o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 12.00.
4. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
- w środę święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego;
- w sobotę święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu przypadają imieniny bpa seniora Tadesza Werno. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
5. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30 a w niedziele o godz. 15.00. Jeśli tylko aura na to pozwoli, odmawiać będziemy tę piękną modlitwę podążając ścieżką wokół sanktuarium wytyczną kamiennymi paciorkami różańca. W czwartki i niedziele modlitwa różańcowa w sanktuarium, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

6. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.