Spotkanie animatorów

102 1193
28 października odbyło się doroczne spotkanie animatorów grup szensztackich diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w sanktuarium, którą sprawował ks. dr  Kazimierz Klawczyński, duszpasterz Ruchu Szensztackiego w naszej diecezji.

Podczas homilii ksiądz przypomniał rolę ks. Kentenicha,  jako  założyciela oraz wyjaśnił znaczenie zawarcia przymierza miłości  z nim. W sanktuarium  oddaliśmy siebie i nasze grupy  na nowo Matce Bożej  i zawierzyliśmy kolejny rok pracy. Na dalsze spotkanie udaliśmy się na ul. Leśną 1, do Domu Studenta.

Animatorzy grup podczas warsztatów i pracy zespołowej mieli możliwość 102 1191dzielenia się swoim osobistym doświadczeniem charyzmatu o.Kentenicha, podsumowując owoce pracy  roku ubiegłego. Poszukiwali  także sposobu, w jaki odpowiedzieć na potrzeby dzisiejszego czasu, idąc drogą misji i posłannictwa Szensztatu. Nakreślili sobie kierunek duchowej pracy na ten rok, a także podjęli konkretne kroki, na drodze przygotowania siebie i wspólnot

do zawarcia przymierza miłości z Ojcem Założycielem.

102 1203Na zakończenie wysłuchaliśmy medytacji na temat Ziemi Świętej, którą przygotował
i poprowadził p. Jan Wyrwas z Koszalina.

Na spotkaniu obecni byli: Zarząd Diecezjalny oraz animatorzy grup z Białogardu, Kołobrzegu, Grzybowa, Sławna, Darłowa, Barwic, Jamna, Koszalina gr. I, Świdwina, Miastka oraz Bobolic.

Zdjęcia ze spotkania