Ogłoszenia bieżące - I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu, 3.12.2017
Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. To również początek nowego roku liturgicznego 2017/2018, który będziemy przeżywać pod hasłem: „ Duch, który umacnia miłość”.
1. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo małych dzieci. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i nieszporami.
2. Zapraszamy na Msze św. roratnie., które będą odprawiane o godz. 17.00 we wtorki, czwartki i soboty.
3. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
- w środę wspomnienie dowolne św. Mikołaja;
- w czwartek wspomnienie obowiązkowe św. Ambrożego, bp. i dk. i I czwartek miesiąca;
- w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Już dzisiaj zapraszamy do zapisania się na adorację Najśw. Sakramentu w naszym sanktuarium w poniedziałek, 11 grudnia br. od godz. 9.00 do 17.00. Jest to adoracja w ramach tzw. wieczystej adoracji Najśw. Sakramentu w naszej diecezji. Bóg zapłać!

5. W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone o godz. 16.30 Godziną świętą. Pan Jezus czeka!
6. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo ojców i matek oczekujących potomstwa.
7. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.