Królowa Nowej Ewangelizacji Europy pielgrzymuje w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

dsc 7166

Królowa Nowej Ewangelizacji Europy w swoim pielgrzymującym wizerunku rozpoczęła peregrynację w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wraz z rozpoczęciem adwentu. Najpierw spotkała się z Nią cała Rodzina Szensztacka zgromadzona na czuwaniu adwentowym, by potem witać Ją w swoich parafiach i rodzinach.

Pierwszą parafią, do której Maryja przybyła to parafia pw. Wniebowzięcia NMP - bazylika konkatedralna w Kołobrzegu, gdzie istnieje 6 kręgów. Powitali Ją członkowie Apostolatu Pielgrzymującej Matki po uroczystym wprowadzeniu do ołtarza. Po Mszy św. odbyło się spotkanie w salce, które zaowocowało pomysłem, aby z obrazem Matki Bożej pójść do szkoły i do chorych w szpitalu.

„Obraz Królowej Nowej Ewangelizacji Europy dotarł dzięki Bożej opiece w dniu 05.12.2017 r. do młodzieży maturalnej w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Kołobrzegu. Dzięki życzliwości Pana Dyrektora, jak i zaangażowaniu księży Pawła i Wojciecha, dwie klasy podczas lekcji religii uczestniczyły w tak doniosłym momencie. Obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej dotarł również do Szpitala w Kołobrzegu. Filomena i ja najpierw pomodliłyśmy się wspólnie z Zastępcą Dyrektora Szpitala, a następnie obraz zaniosłyśmy do mojego taty na kardiologię, gdzie modliliśmy się z wieloma innymi pacjentami.
Przed obrazem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej modliło się bardzo wielu pacjentów na oddziale kardiologii, na wewnętrznym oddziale oraz na chirurgii. Tutaj było pewne wydarzenie. Do młodego człowieka, którego czekała operacja przyjechały w odwiedziny żona z córką z Monachium. Jakież było ich zadziwienie, że tutaj, w szpitalu czeka na nich Matka Boża Szensztacka. Jak się bowiem okazało znają oni Szensztat i są z nim związani.
Odwiedziny z Maryją w szpitalu - to piękne i wzruszające chwile, ludzie modlili się z wielką ufnością i nadzieją, większość z nich była leżąca. Nawet leżące bez ruchu ciała nagle jakby ożywały i te osoby czyniły znak krzyża św. i modliły się z nami. Wśród leżących i cierpiących ludzi, zauważyłam na intensywnej terapii pewnego staruszka, który jakby zawstydzony odwracał twarz od obrazu, aż w końcu patrzył i płakał, a co najważniejsze modlił się.
W tym pięknym dniu modliło się do Matki Bożej bardzo wielu wiernych w szkole i szpitalu, niektórzy byli wręcz zadziwieni, że do nich właśnie w takim momencie życia dotarła Matka Boża Trzykroć Przedziwna. Zarówno w szkole jak i w szpitalu, na pamiątkę tego spotkania, rozdawałyśmy obrazki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej".
Jadwiga Jaracz

Bardzo serdecznie i uroczyście witana była Królowa w kolejnych parafiach swojego nawiedzenia oraz w rodzinach.
Królowa nawiedziła już następujące parafie:
Parafia pw. Chrystusa Króla w Grzybowie – 2 kręgi
Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w Gościnie – 5 kręgów
Parafia pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Głobinie – 2 kręgi
Parafia pw. św. Maksymiliana w Słupsku – 8 kręgów
Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Dretyniu – 5 kręgów
Parafia pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku – 6 kręgów
Parafia pw. NMP Królowej Polski Białym Borze – 6 kręgów
Parafia pw. Św. Krzysztofa w Szczecinku – 2 kręgi
Parafia pw. Św. Stanisława BM w Rosnowie i w Wyszewie – 9 kręgów
Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej
Parafia pw. św. Matki T. z Kalkuty w Koszalinie. – 5 kręgów