Get Adobe Flash player

Zakończenie peregrynacji wizerunku Królowej Nowej Ewangelizacji Europy w naszej diecezji

img 184028 stycznia br. w diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zakończyła się peregrynacja pielgrzymującego obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z Szensztatu. Maryja jako Królowa Nowej Ewangelizacji Europy nawiedziła 24 parafie, LO w Kołobrzegu, szpitale: w Białogardzie i w Kołobrzegu, Areszt Śledczy, Zakład Karny i Centrum Kryzysowe dla Kobiet oraz Hospicjum w Koszalinie, oraz wiele rodzin i chorych samotnych osób w ich prywatnych domach.

Jak ktoś się wyraził, Królowa w codziennej sukni przybyła by być z nami w naszej codzienności. Przyjmowana była z wielką czcią i miłością, prawdziwie po królewsku.
Maryjo, nasza Matko i Królowo – dziękujemy Ci.

Galeria


Państwo Teresa i Paweł Jędraszczyk dzielą się swoim świadectwem:

"W Niedzielę 14 stycznia 2018 odwiedziła naszą parafię p.w. św. Stefana w Barwicach siostra
M. Celina Junik z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi, która wygłosiła cykl katechez
nt. Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Na specjalnym tronie wystawiony był Auxiliar - wizerunek Królowej Nowej Ewangelizacji Europy. Po każdej Mszy św. wiele osób zapisało się do Apostolatu M.B. Pielgrzymującej.
Obraz Matki Trzykroć Przedziwnej do chwili przekazania go do wspólnoty Rodzin Szensztackich
i Apostolatu M.B. Pielgrzymującej w Świdwinie pozostał w naszym domu. Postanowiliśmy z żoną wykorzystać ten czas maksymalnie i zanieśliśmy go do naszych sąsiadów i znajomych. Jestem szafarzem Komunii Świętej, więc w tym wypadku pomyślałem o chorych. Tym razem z Panem Jezusem odwiedziła ich Królowa Nowej Ewangelizacji Europy. Doświadczyłem gorącej modlitwy chorych i radości z odwiedzin Maryi.
W tym szczególnym czasie nawiedzenia Maryi otrzymaliśmy smutną wiadomość - nasz kolega Mietek Fraszczyk, został odwieziony do szpitala. Chciał być z żoną w naszej parafii 14 stycznia. Odczytaliśmy wolę Maryi, by odwiedzić go w szpitalu. W ten sposób Matka Boża nawiedziła w swym wizerunku to szczególne miejsce cierpienia. Modlitwa zawierzenia i dotknięcie Jej wizerunku dodało mu otuchy i napełniło nadzieją . Spotkanie z Matką umocniło w nas świadomość bycia narzędziami
w dłoniach Maryi."

Państwo Halina i Janusz Radomscy:

"W dniu 22.01.2018 roku w naszej parafii pw. M.B.Częstochowskiej w Darłowie odbyła się niezwykła uroczystość nawiedzenia Auxiliaru- wizerunku Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej Gwiazy Nowej Ewangalizacji. Ewa i Jurek, kierownicy naszej grupy, przywieźli obraz wraz z s. M. Katarzyną, która jest odpowiedzialna za pregrynację Auxiliaru w naszej diecezji. Msza św. zaczęła się wprowadzeniem Maryi od głównych drzwi kościoła do prezbiterium m.in przez przedstawicieli Rodziny Szensztackiej. Auxiliar został umieszczony na stoliku przykrytym białym obrusem i udekorowanym kwiatami. Nie sposób podkreślić, jak wiele uroku dodały piękne, rozświetlone choinki i wystrój bożonarodzeniowy naszego kościoła. Ojciec Kamil przywitał Maryję, a podczas homilii mówił o naszym Założycielu o. Kentenichu, cytując jego myśli. S. M. Katarzyna na zakończenie Eucharystii opowiedziała historię Auxiliaru oraz o przyjmowaniu kapliczek pielgrzymujących z wizerunkiem M. B. Trzykroć Przedziwnej do naszych domów. Po Mszy św. wierni podeszli blisko obrazu, a Ewa z Jurkiem poprowadzili krótką modlitwę, dziesiątkę Różańca i wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni maryjne. Po modlitwie podchodziliśmy do obrazu, aby pokłonić się Maryi. S. M. Katarzyna rozdawała obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Radość była ogromna, jak patrzyliśmy na jedną Maryję, ale w trzech ukoronowanych wizerunkach. W głównym ołtarzu M. B. Częstochowska, po lewej strponie M. B. Fatimska, a po prawej stronie M. B. Trzykroć Przedziwna. Ewa, Jurek i s. M. Katarzyna odwieźli Auxiliar do Koszalina. Było to kolejne duchowe bardzo owocne spotkanie z Matką Bożą."
 
pan mietek

 wyszewo1 rodzina2