Ogłoszenia bieżące - VI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą, 11.02.2018

W Orędziu na XXVI Światowy Dzień Chorego papież Franciszek pisze: „To macierzyńskie powołanie Kościoła w stosunku do osób będących w potrzebie i chorych urzeczywistniało się na przestrzeni jego dwutysiącletniej historii w przebogatej serii inicjatyw na rzecz chorych. Nie należy zapominać o tej historii ofiarności. Dziś trwa ona nadal na całym świecie.”

1. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo ojców i matek oczekujących potomstwa. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i nieszpory. Serdecznie zapraszamy!
2. W Środę Popielcową 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy na Mszy św. o godz. 17.00 zostaną posypane popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
3. W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz.16.30 Godziną świętą. Pan Jezusa czeka.
4. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 u stóp Góry Chełmskiej. Przy bardzo złej pogodzie w sanktuarium. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. W sobotę odbędzie się skupienie wielkopostne Rodziny Szensztackiej i sympatyków. Skupienie rozpocznie się o godz. 14.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Górze Chełmskiej. Dalsza część spotkania w CEF w Koszalinie. Serdecznie zapraszamy!

6. W I niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
7. Msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są wg. następującego porządku:
- w niedzielę o godz. 12.00
- w poniedziałki o godz. 7.30
- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.
Przed Mszą św. jest okazja do skorzystania ze spowiedzi św.
8. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.