Ogłoszenia bieżące - V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy, 29.04.2018
1. Po Mszy św. wystawienia Najśw. Sakramentu i adoracja. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, nieszpory z katechezą o. Piotra Włodygi OSB na temat: Pycha. Po katechezie o. Piotr poprowadzi dalszą część spotkania - warsztatową, w domu sióstr, wspólna rozmowa i dzielenie się przy kawie.
2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na kawiarenkę dialogową małżonków do kawiarni „Kawa z duszą”. Temat spotkania: Wychowanie a mass-media.
3. We wtorek, 1 maja Msza św. o godz. 17.00. O godz. 16.30 rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które w dni powszednie będą odprawiane o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
4. W czwartek, 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msza św. o godz. 12.00. Na zakończenia Pieszej Pielgrzymki Promienistej zostanie odprawiona o godz. 14.30 Msza św. pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Włodarczyka.
5. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach Pieszej Pielgrzymki Promienistej, którzy 1 maja z Barwic, Gościna, Karlina, Koszalina, Słupska, Kołobrzegu, Szczecinka i Świdwina wyruszą na pielgrzymi szlak by przybyć do naszego sanktuarium 3 maja.
6. W Gościńcu w dniu dzisiejszym jak i w dniach od 1-3 maja będzie okazja do skosztowania papieskich kremówek. Serdecznie zapraszamy wszystkich!
7. W piątek, 4 maja na mocy dyspensy Biskupa Diecezjalnego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- we wtorek wspomnienie dowolne św. Józefa Rzemieślnika;
- w środę wspomnienie obowiązkowe św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
- w czwartek uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski i I czwartek miesiąca;
- piątek wspomnienie obowiązkowe św. Floriana, męczennika i I piątek miesiąca;
- I sobota miesiąca maja.
9. Msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są wg. następującego porządku:
- w niedzielę o godz. 12.00
- w poniedziałki o godz. 7.30
- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.
- nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
Przed Mszą św. jest okazja do skorzystania ze spowiedzi św
10. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.