Przymierze Miłości

CAM0019118 oraz 26 maja w sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej miało miejsce zawarcie przymierza miłości z Matką Bożą przez rodziny i matki z naszej diecezji. Oto niektóre świadectwa:

NIC BEZ CIEBIE NIC BEZ NAS

18 maja 2018 roku w Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej w Koszalinie w obecności ks. biskupa Pawła Cieślika, ks. kapelana Kazimierza Klawczyńskiego, sióstr szensztackich oraz wspólnoty Szensztackiej z naszej diecezji jako małżonkowie zawarliśmy przymierze miłości z Trzykroć Przedziwną Matką i Zwycięską Królową z Szensztatu. Tym samym zostaliśmy włączeni w przymierze miłości, które Ojciec Założyciel ks. Józef Kentenich wraz z pokoleniem założycielskim zawarł z Matką Bożą 18 października 1914 roku.

Będąc 31 lat w sakramentalnym związku małżeńskim staraliśmy się i nadal staramy być blisko Maryi, Pana Boga, Chrystusa i Kościoła Świętego.

A jednak przed zawarciem przymierza mieliśmy wiele obaw i wątpliwości:

- czy to nie za szybko, czy jesteśmy dobrze przygotowani, skoro w Ruchu Szensztackie jesteśmy od roku?

- czy naszym codziennym życiem jesteśmy w stanie udowodnić Maryi, że Ją naprawdę kochamy?

- czy poddamy się wpływowi Jej wychowawczej mocy?

- czy dowody naszej miłości - nasze małe ofiary- wkłady do kapitału łask nie będą za słabe, zwykłe, zbyt proste?

W naszej codziennej wspólnej modlitwie wieczornej prosiliśmy Pana Boga i MTA o światło Ducha Świętego. Odpowiedź przyszła szybko. Była nią audycja w radio plus „Nocne Światła" i jej gość ks. Piotr Glas, autor książek „ Dekalog" i „ Dzisiaj trzeba wybrać". Ksiądz Glas mówił - ....Matka Boża jest Pośredniczką wszelkich łask, nie tylko niektórych, ale wszelkich... nie ma darów Ducha Świętego bez Matki Bożej, one wszystkie przez Nią przechodzą. Ona jest Pośredniczką. Jest naszą Matką, towarzyszy nam... Odmawiamy pacierze, litanie, koronki, nowenny, prosimy o wiele łask, ale tak naprawdę nie chcemy oddać Jej całego swojego życia, bo to kosztuje i jest wymagające".

Od tego momentu wszystkie obawy zniknęły. Poczuliśmy, że jesteśmy gotowi zawrzeć przymierze miłości z MTA, naśladować Ją w swym życiu i w każdej chwili być do Jej dyspozycji. Rzetelnie pracować nad swoim charakterem, jak najwierniej wypełniać swoje obowiązki, a wszystkie modlitwy, prace i cierpienia oddawać do kapitału łask.

Sama uroczystość była poprzedzona modlitwą w czasie nabożeństwa majowego.

Potem uroczysta msza św. w czasie której z naszymi trzema siostrami w wierze Agatą, Anną i Romaną, które jako matki, ma zaś jako małżonkowie zawarliśmy przymierze miłości z Trzykroć Przedziwną Matką i Zwycięską Królową z Szensztatu. Było to dla nas ogromne przeżycie i uczta duchowa. Jako świadectwo tego przymierza wszyscy otrzymaliśmy z rąk księdza biskupa medaliki z MTA.

Drogi Księże biskupie Pawle, księże Kazimierzu, siostry Szensztackie, cała Rodzino Szensztacka, ale szczególnie kochana siostro Krzysztofo, Jolu i Zygmuncie W. – DZIĘKUJEMY za WAS, pamiętamy w codziennej modlitwie i wołamy:

Maryjo! Uproś nam łaskę wierności i gorliwości apostolskiej byśmy z zapałem głosili Twoje posłannictwo!

Nos cum prole pia, benedicat Virgo Maria!

Ewa i Andrzej Hryniewicz

Do zawarcia Przymierza z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną dorastałam długo , bo 18 lat. Dzień 18.05,2018 r. to dzień szczególny , dzień mojego Przymierza. 9-dniowa Nowenna, gromadzenie darów do Skarbca Łask, to ostatnie przygotowania. Góra Chełmska, wchodzę do Sanktuarium i napływają wspomnienia-odnowienia przysięgi małżeńskiej z okazji 50-lecia.Przysięga realizowana przez 50 lat w codziennym życiu. Dziś podejmę nowe zobowiązanie.

Wzruszenie, łzy w oczach, bo za chwilę zawrę Przymierze z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną. Całym sercem pragnę moje życie, siebie i wszystkich moich bliskich tej najlepszej Matce powierzyć.

Matko Kochana! Do Skarbca Łask wkładam swoje dary. Oby było ich jak najwięcej, by obficie wypływały, byś mogła obdarowywać nimi tych, którzy ich potrzebują.

Drżącym głosem, w obecności Biskupa Pawła Cieślika , Księdza Kazimierza i zgromadzonych wiernych wypowiadam słowa Przymierza. Chcę być Ci wierna.

Romana Tyszkiewicz

„Odczułam radość serca, że jestem w świątyni, ale również jakby rozpraszające światłem ciemności, które nieraz mnie otaczają." Ania Jagodzińska

26 maja 2018r. o godz. 17:00 w Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej dwa kolejne koszalińskie małżeństwa - przygotowane przez s. Krzysztofę - zawarły w obecności bliskich, sióstr i wiernych przymierze miłości z Trzykroć Przedziwną Matką i Zwycięską Królową z Szensztatu. Przymierze przyjął ksiądz Kazimierz Klawczyński. Uroczystość uświetniły siostry piękną muzyką - brzmiały organy i rzewne dźwięki skrzypiec. Dzięki zawarciu tej szczególnej relacji z Matką Bożą kolejne małżeństwa będą zmierzać do Jezusa, a przez Chrystusa w Duchu Świętym do Ojca.

20180526 173511 20180526 173524 20180526 17384020180526 181322