Get Adobe Flash player

Centrum Pielgrzymkowo -Turystyczne

Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne

Od chwili, gdy nasz Instytut Sióstr Maryi objął odpowiedzialność za odnowę kultu maryjnego na Górze Chełmskiej,  zbudowałyśmy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i zostałyśmy jego kustoszkmi. Nieustannie staramy się służyć tysiącom pielgrzymów, którzy przybywają tutaj śladami bł. Jana Pawła II.

Pragniemy zapewnić wszystkim godne i piękne warunki odpoczynku, modlitwy i pogłębienia kontaktu z bogatą tradycją i niepowtarzalnym urokiem tego świętego miejsca. Początki zostały już zrobione - zagospodarowane jest najbliższe otoczenie Sanktuarium.

 Obecnie podejmujemy wysiłki nad zaplanowaniem i budową Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze. Została wykona wizualizacja planowego projektu. Jest ona do nabycia w formie "cegiełek" jako płyta DVD u sióstr > patrz: KONTAKT

Pierwszym etapem prac, wykonanym w okresie 2011-2012 roku,  jest remont zewnętrzny wieży widokowej, która będzie integralną częścią Centrum.

 Serdecznie prosimy o wsparcie naszych wysiłków w możliwy dla Państwa sposób - modlitwą, bezpośrednią pomocą lub pracą oraz ofiarami finansowymi:

 Bank PKO S.A. II O. Koszalin

Nr konta: 87 1240 3653 1111 0000 4189 8550    / z dopiskiem BUDOWA

 inne waluty:

ING BANK SLĄSKI PL

20 1050 1559 1000 0090 9534 0692 - SWIFT (BIC) - INGBPLPW    / z dopiskiem BUDOWA

 

Dziękujemy za wszelkie dobro i zrozumienie dla potrzeb Góry. Bóg zapłać!

 

   

 

  

 

 

 

Pierwsza łopata wykopana

27 września 2014 r. oficjalnie rozpoczęto budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego przy Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej. Mszy św. z tej okazji przewodniczył bp Edward Dajczak. Modlił się w niej o światło i wsparcie Bożej Opatrzności przy budowie Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego.
– Maryja prosi Jezusa o to, by pomógł nowożeńcom, ale towarzyszy jej w tym niezwykła ufność. My natomiast żyjemy w czasie, w którym z trudem przebijamy się w świat wiary. Ten świat chce długością i sprawnością ludzkiego umysłu załatwić całą trudną rzeczywistość naszego pokolenia i w konsekwencji wszystko ma naszą miarę. To nie jest problem tylko deklaracji i pójścia do kościoła, ale problem takiego życia, w którym ja-człowiek jestem miarą wszystkiego. Nie wymyśli się wtedy zbyt wiele, bo nie przekroczy się granic, które każdy kolejny umysł ma i na tym się kończy ludzka historia. Musimy wtedy wszystko wyliczyć, uzasadnić i na tym kończymy nasze przedsięwzięcia. One mogą być piękne, bo świat został podarowany człowiekowi, ale dziś ludzie zapomnieli, że najlepsze strony życia i świata zapisane są w Piśmie Świętym, bo to historia pisana przez Boga i człowieka - mówił w homilii bp Dajczak.
Wspomniał też o tym, że Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne to dzieło, które będzie służyć człowiekowi. – Ono ma konkretny wymiar materialny, będzie musiało się opierać na ludzkim geniuszu, wyliczeniach, projekcie, pieniądzach, ale dla tego dzieła to za mało. Ono musi być budowane tym, co dzisiaj zostawiła nam Maryja – troską o człowieka i o chwałę tego, który nam Kościół podarował i tworzy, czyli Boga – dodał biskup.

 

Czytaj więcej...

Budowa kwiecień - maj 2015

Kwiecień-Maj 2015
14 kwietnia – Firma Pro-Bud z Kołobrzegu, która jest generalnym wykonawcą inwestycji, rozpoczęła wykopy pod fundamenty do powstającego na Górze Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego. Jednocześnie wywożony jest gruz po starych budynkach przy wieży;
Rozpoczęcie, tak długo oczekiwanej budowy... Prace budowlane posuwają się zgodnie z harmonogramem. Zostało już wykopane połowę powierzchni pod fundamenty, głębokość wykopu to 5 m. Część ziemi została wywieziona a część przesypana na amfiteatr, będzie bowiem potrzebna do wyrównania terenu. Obecnie kolejno wylewane są fundamenty. Druga część wykopów będzie od września, gdy zostanie zamknięte wejście na wieżę widokową. Wykopy zostały podzielone na dwie części ze względu na umożliwienie wejścia, turystom i pielgrzymom, na wieżę widokową (od czerwca do końca września).

Czytaj więcej...

Budowa czerwiec - lipiec 2015

Czerwiec-lipiec 2015

Obecnie na budowie, dokonano fundamentowania i powstają ściany (pierwszej części budynku). Budowa przebiega zgodnie z zamierzonym harmonogramem. Na ogrodzeniu został umieszczony przez Firmę budowlaną Pro-Bud duży (2mx15m) baner informujący o dotychczas wykonanych pracach jak również o planowanej inwestycji. Baner zawiera zdjęcia z wizualizacji poszczególnych pomieszczeń przyszłego Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego. Cieszy się on dużą oglądalnością pielgrzymów i turystów zainteresowanych żywo powstającą budowlą. Spotykamy się z dużą życzliwością i ofiarnością pielgrzymów. Warto zaznaczyć, że w miesiącu czerwcu przybyło do nas na Górę Chełmską 59 grup zorganizowanych pielgrzymów w tym 2.117, a w miesiącu lipcu i sierpniu ok 6.254 osoby w grupach zorganizowanych, które oprowadzałyśmy przy sanktuarium. Kiedy dołączymy pielgrzymów indywidualnych liczba wzrasta, bowiem każdego dnia przybywają liczne rodziny, małżeństwa, młodzi ludzie odpoczywający w nadmorskich miejscowościach. To pokazuje, jak konieczna jest nasza inwestycja.

Czytaj więcej...

Budowa sierpień - wrzesień

Sierpień – Wrzesień 2015
Zaawansowanie prac przy budowie Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego. Cieszymy się, iż powstający budynek już jest widoczny a przybywający pielgrzymi i turyści mogą zobaczyć zarysy budowli już zza ogrodzenia.
Do końca miesiąca września 2015 r. wykonano ściany żelbetowe i murowanie kondygnacji podziemnych, w części od wieży w stronę ołtarza polowego. Wykonana została także izolacja przeciwwodna i budynek został obsypany piaskiem. Ponadto, wykonane zostały pomieszczenia techniczne na poziomach -7,04 oraz -4,16. Obecnie wykonywane są ściany konstrukcyjne pomieszczenia kawiarni zlokalizowanej na parterze budynku oraz szalowany jest strop nad pomieszczeniami Auli i wejściem do budynku, w części za wieżą.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają budowane centrum poprzez zakup Cegiełek. Wdzięczność wyrażamy także darczyńcom, którzy wspierają nasze wysiłki wpłacając bezpośrednio na konto Bankowe czy też bezimienni składając swój dar w Sanktuarium na Górze Chełmskiej. Doświadczamy także bezinteresownej pamięci serca poprzez Waszą modlitwę. Bóg zapłać!
Zapewniamy o modlitwie w sanktuarium przed wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, polecamy tutaj każdego z Was. W każdą I sobotę miesiąca za Was i w Waszych intencjach odprawiana jest Msza św. w obecności relikwii św. Jana Pawła II.
s. Paulina Kopacz z Siostrami na Górze Chełmskiej

 

Czytaj więcej...