Get Adobe Flash player

Budowa kwiecień - maj 2015

Kwiecień-Maj 2015
14 kwietnia – Firma Pro-Bud z Kołobrzegu, która jest generalnym wykonawcą inwestycji, rozpoczęła wykopy pod fundamenty do powstającego na Górze Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego. Jednocześnie wywożony jest gruz po starych budynkach przy wieży;
Rozpoczęcie, tak długo oczekiwanej budowy... Prace budowlane posuwają się zgodnie z harmonogramem. Zostało już wykopane połowę powierzchni pod fundamenty, głębokość wykopu to 5 m. Część ziemi została wywieziona a część przesypana na amfiteatr, będzie bowiem potrzebna do wyrównania terenu. Obecnie kolejno wylewane są fundamenty. Druga część wykopów będzie od września, gdy zostanie zamknięte wejście na wieżę widokową. Wykopy zostały podzielone na dwie części ze względu na umożliwienie wejścia, turystom i pielgrzymom, na wieżę widokową (od czerwca do końca września).

Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom dziękujemy za składane ofiary materialne. Dziękujemy, tym wszystkim, którzy przez nabycie symbolicznej cegiełki w postaci płyty DVD z wizualizacją lub pamiątkowego medalu wspierają to dzieło. Bóg zapłać za każdy wkład modlitwy i duchowej ofiary. W każdą I sobotę miesiąca modlimy się za każdego z Was, kiedy w Sanktuarium Przymierza, przy relikwiach św. Jana Pawła II, sprawowana jest Eucharystia za dobrodziejów, ofiarodawców i pielgrzymów tego świętego miejsca.
Z darem wdzięczności – Szensztackie Siostry Maryi