Get Adobe Flash player

Budowa październik - listopad - grudzień 2015

Październik – Listopad – Grudzień 2015
Prace przy budowie Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego, pomimo pory roku, nie zostały przerwane, mamy bowiem bardzo dobre warunki pogodowe na Pomorzu. Możemy mówić o pełnym zaawansowaniu prac na placu budowy.
Obecnie zostały wykopane już wszystkie fundamenty pod przyszłe centrum, ostatni etap to wykopy pod Muzeum im. św. Jana Pawła II, Papieża Pielgrzyma na Górze Chełmskiej. Prace, które trwają nie były wcześniej możliwe, gdyż w sezonie letnim wieża widokowa była udostępniona dla turystów i pielgrzymów. Oczekiwaliśmy także na przebudowę stacji Trafo – formalności z tym związane trwały ponad dwa lata. Z tego tez względu istniało niewielkie przesunięcie czasowe w harmonogramie prac. W połowie listopada 2015 roku została wybudowana nowa stacja transformatorowa zasilająca obecne i powstające obiekty na Górze Chełmskiej.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają powstające dzieło poprzez zakup Cegiełek: PŁYTA DVD i MEDAL PAMIĄTKOWY z wizerunkiem św. Jana Pawła II oraz XIX wieżą i powstającym centrum.
Wkrótce ruszy PROJEKT internetowy związany z nową formą CEGIEŁKI na budowę: DACH PEŁEN INTENCJI – każdy będzie miał możliwość zakupu dachówki lub innego elementu konstrukcji dachowej, podając nam swoja INTENCJĘ do modlitwy w Sanktuarium Przymierza. Już dziś zapraszamy do nabycia DACHÓWKI z INTENCJĄ!
Wdzięczność wyrażamy Drodzy Państwo każdemu z Was. Bóg zapłać! Zapewniamy o modlitwie w sanktuarium przed wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, polecamy tutaj każdego z Was osobiście. Takim szczególnym czasem jest modlitwa różańcowa oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Sanktuarium na Górze Chełmskiej zostało wyznaczone w Roku Miłosierdzia jako BRAMA MIŁOSIERDZIA. W I sobota miesiąca powierzamy i zawierzamy intencje każdego z Was na ołtarzu, podczas odprawianej Mszy św. w obecności relikwii św. Jana Pawła II.
s. Paulina Kopacz z Siostrami na Górze Chełmskiej

 

Październik 2015 r.

 

   

 

   

 

Listopad 2015r.