Get Adobe Flash player

Budowa styczeń - luty 2016

Styczeń-Luty 2016
Prace przy budowie Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego zostały przerwane tylko czasowo i obecnie możemy obserwować intensywność prac na placu budowy. Zostały bowiem już wykopane i zalane ostatnie fundamenty pod Muzeum im. św. Jana Pawła II, Papieża Pielgrzyma na Górze Chełmskiej. Prace, które trwają nie były wcześniej możliwe, gdyż w sezonie letnim 2015 wieża widokowa, jak co roku, była udostępniona dla turystów i pielgrzymów. W trakcie formalnego i merytorycznego uzgodnienia jest także powołanie Muzeum, którego zakres działalności będzie ustalony i zatwierdzony w Regulaminie Muzeum.
Ponadto... widoczny jest już zarys całej bryły budynku Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego. Trwają przygotowania związane z wykonaniem i montażem konstrukcji dachowej, co nastąpi pod koniec marca 2016 r.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają powstające dzieło poprzez zakup Cegiełek: PŁYTA DVD, MEDAL PAMIĄTKOWY z wizerunkiem św. Jana Pawła II oraz XIX wieżą i powstającym centrum oraz z nową formę CEGIEŁKI jaką jest dachówka lub inny element konstrukcji dachowej.
Myślimy, że każdy zechce zobaczyć, jak w szczegółach będzie wyglądał dach i powstający obiekt, w przyszłym centrum na naszej Górze. Zapraszamy Cię na: DACH PEŁEN INTENCJI. Warto dołożyć swoją cząstkę i jeszcze zyskać modlitwę Sióstr i to w Sanktuarium, które nawiedziła i poświęcił Jan Paweł II
Wdzięczność wyrażamy Drodzy Państwo każdemu z Was. Bóg zapłać! Zapewniamy o modlitwie w sanktuarium przed wizerunkiem Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, polecamy tutaj każdego z Was osobiście. Takim szczególnym czasem jest modlitwa różańcowa oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Sanktuarium na Górze Chełmskiej zostało wyznaczone w Roku Miłosierdzia jako BRAMA MIŁOSIERDZIA. W I sobota miesiąca powierzamy i zawierzamy intencje każdego z Was na ołtarzu, podczas odprawianej Mszy św. w obecności relikwii św. Jana Pawła II.

s. Paulina Kopacz z Siostrami z Góry Chełmskiej

 

 

Styczeń 2016 r.

 

s1 s2  s4

 

s5 s6 s7 s8

 

s9 s10 s11 s12 

 

s13 s14

 

Luty 2016 r.

 

U1 u2 u3 u4 u5

 

u6 u7 u8 u9

 

u10 u11 u12 u13

 

u14 u15 u16 u17 u18

 

u19 u27