Piesza Pielgrzymka Promienista

Jak co roku w dniu 1 maja z kilku miast naszej diecezji wyruszy piesza pielgrzymka tzw. „Promienista”.
Celem jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, do którego dotrzemy 3 maja. O godz. 14.30 w Sanktuarium Matki Bożej Trzykrć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Włodarczyka.
W tym roku pielgrzymować będą pątnicy z: Barwic, Gościna, Karlina, Koszalina, Słupska, Kołobrzegu, Szczecinka i Świdwina.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania.

Dziękując także Księżom Proboszczom, którzy gościli nas na trasie pielgrzymiej drogi w poprzednich latach po raz kolejny zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc i przyjęcie pielgrzymów w parafii.

Przewodnicy i trasa poszczególnych grup:
Barwice – ks. Bartłomiej Pająk. Trasa: Barwice – Sulikowo – Krosino – Tychowo – Rosnowo – Manowo – Koszalin, św. Wojciech – Góra Chełmska.
Gościno i Karlino – ks. Mariusz Gubow. Trasa: Gościno – Karlino – Białogard, Narodzenia NMP – Białogórzyno – Świeszyno – Góra Chełmska.
Słupsk – ks. Piotr Świątkowski. Trasa: Słupsk – Pałowo – Sławsko – Sławno – Bobrowiczki – Sulechówko – Sieciemin – Góra Chełmska.
Świdwin – ks. Grzegorz Toporkiewicz. Trasa: Świdwin – Krzecko – Białogard, św. Jadwigi – Białogórzyno – Strzekęcino - Góra Chełmska.
Kołobrzeg – ks. Stanisław Wiechowski. Trasa: Kołobrzeg – Stojkowo – Rusowo – Dobrzyca – Popowo – Dobre – Mścice - Koszalin św. Ignacego Loyoli - Góra Chełmska.
Szczecinek – ks. Marcin Kościński. Trasa: Szczecinek – Spore – Stare Wierzchowo – Porost – Bobolice – Rosnowo - Manowo - Góra Chełmska.

Zapewniamy o modlitwie i wdzięczności za przekazanie informacji i udzieloną pomoc.
Księża Przewodnicy VI Pieszej Pielgrzymki Promienistej