Get Adobe Flash player

Widok z kamery na wieży widokowej na Górze Chełmskiej

 

.....

...

 

KALENDARZ

loader

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin

XXI Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin

Serdecznie zapraszamy na XXI Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w uroczystość Wniebowzięcia NMP we wtorek 15 sierpnia 2017 r. 


PROGRAM:

10.00 – Rozważania różańcowe
11.00 – Koncert Ewangelizacyjny
w wykonaniu Diakoni Muzycznej „Tyle dobrego” pod kierunkiem ks. A. Osisloka
12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. E. Dajczaka
14.00 - Festyn Rodzinny - liczne atrakcje dla dzieci na starym stadionie, będzie też możliwość skorzystania z ciepłego posiłku, kawy i dobrego ciasta
16.00 – Nieszpory Maryjne

 

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, 15.08.2016

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE


Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drogie Rodziny!

Już dziś pragnę Was z serca zaprosić na nasze wspólne spotkanie rodzin, na Górę Chełmską w Koszalinie.
Chciałbym przytoczyć piękne słowa, wypowiedziane przez Papieża Franciszka
w Częstochowie, na Jasnej Górze, 28 lipca tego roku:
Bóg jest konkretny, komunikuje się z ludźmi, spędzając z nimi czas i to w konkretnych sytuacjach. Historia Waszego narodu uformowana jest przez Ewangelię, Krzyż i wierność Kościołowi, była świadkiem pozytywnego wpływu autentycznej wiary, przekazywanej z rodziny do rodziny, z ojca na syna, a zwłaszcza przez matki i babcie, którym trzeba bardzo dziękować. Przede wszystkim mogliście namacalnie dotknąć konkretnej i przezornej czułości Matki wszystkich, której przybyłem tutaj oddać cześć jako pielgrzym, a którą pozdrowiliśmy w Psalmie jako «chlubę naszego narodu» (Jdt 15, 9).
Właśnie dlatego, co roku chcemy się spotykać u Matki, aby każda rodzina naszej diecezji mogła zobaczyć, że są ludzie myślący podobnie, nie wstydzący się swojej wiary oraz tego, że wciąż poszukują Boga.
Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy wspólnie trwali na modlitwie. Hasłem tegorocznej pielgrzymki niech staną się znamienne słowa: „Miłosierdzie szukające rodziny”.
Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 930 nabożeństwem różańcowym, natomiast
o godz. 1200 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami
i kapłanami oraz zaproszonym bp. Damianem Brylem z Poznania ofiarujemy Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosicie w swoim sercu, a które często spędzają sen z waszych powiek.
Po Eucharystii czeka nas wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny oraz atrakcyjne zabawy dla dzieci i całych rodzin.
Na trud pielgrzymowania i na radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Odpust i XVII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską

 Wczoraj odbyła się już XVII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. W tym roku hasłem pielgrzymki były słowa:
,,Rodzina chrześcijańska – solą ziemi".
15 sierpnia br. coroczne obchody zainaugurowane zostały o godzinie 10.00 modlitwą różańcową. Następnie odbył się koncert ewangelizacyjny podczas którego były wspólnie śpiewane pieśni uwielbienia.

Czytaj więcej...

15 sierpnia 2013 r. - Odpust i XVII Pielgrzymka Rodzin

 

Diecezjalna pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na  Górze Chełmskiej odbędzie w dniu 15 sierpnia 2013 r. (czwartek). Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka rozpocznie się o godz. 12.00, a czuwanie modlitewne zainaugurują rodziny o godz. 10.00. Tradycyjny festyn rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i rodzin rozpocznie się po Eucharystii. Zawody i konkursy dla dzieci z udziałem Policji odbędą się na stadionie na Górze Chełmskiej. Liczne nagrody będą rozlosowane o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

15 sierpnia 2012 r. - Odpust i XVI Pielgrzymka Rodzin

 

Odpust - Pielgrzymka Rodzin, sierpień 2012

15 sierpnia br., w uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny odbył się odpust w Sanktuarium na Górze Chełmskiej, który tradycyjnie, już od 16 lat, połączony jest z pielgrzymką rodzin diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Uroczystej koncelebrze przewodniczył Ojciec diecezji, ks. bp Ordynariusz Edward Dajczak, homilie wygłosił ks. bp Stanisław Stefanek, biskup Senior diecezji łomżyńskiej, od lat oddany sprawom rodziny w naszej Ojczyźnie. Obecny był także ks. bp Senior Tadeusz Werno, liczni kapłani, klerycy i siostry zakonne. Na uroczystość przybyło ok. 6 tysięcy pielgrzymów, których w imieniu wspólnoty Sióstr Szensztackich powitała przełożona prowincjalna, s. M.Lidia Czerwonka.

Czytaj więcej...