Kolejne Spotkanie Młodzieży Szukającej

Dziś odbyło się kolejne Spotkanie Młodzieży Szukającej tzw. SMS. Rozpoczęło się o godzinie 15.00 celebrowaną przez ks. dr  Kazimierza Klawczyńskiego Diecezjalnego Duszpasterza Ruchu Szensztackiego Mszą świętą. Następnie w domu sióstr swoją konferencję pt:.,,Umiejętność zarządzania czasem” skierowała do młodzieży s.Eligia.

Doba ma 24 h i nie chce być inaczej. Nie mamy wpływu, aby tego czasu było więcej, ale możemy nauczyć się umiejętnie nim gospodarować. Jak to zrobić? Na co zwrócić uwagę? Dziś siostra próbowała nam pomóc w odpowiedziach na te pytania. Udzieliła nam w tym temacie wielu wskazówek. Tak naprawdę nie da się zarządzać czasem, ale można nauczyć się zarządzać sobą w nim. Bardzo przydatne okazuje się przy tym planowanie, a także zmiana sposobu myślenia. Każdy jest programistą własnego życia, należy pamiętać o byciu proaktywnym- to my jesteśmy twórcami. Należy brać inicjatywę w swoje ręce, po to mamy wolną wolę.

Spotkanie było bardzo owocne. Wiele wniosków i nowych rzeczy mogliśmy się dowiedzieć.

Następne spotkanie z cyklu SMS odbędzie się 8 marca o godz.15. Zapraszamy serdecznie!