Wielkie urodziny w Sarbinowie

W dniach 24- 27 lutego 2014 roku odbyły się rekolekcje dla apostołek Maryi. 27 pełnych energii i zapału dziewczynek spotkało się z s. Edytą, s. Aleksandrą i animatorkami w Sarbinowie, gdzie przez kolejne dni uczyły się m.in. czym jest wspólnota. Tematem przewodnim były „Wyjątkowe Urodziny". Każdy dzień rozpoczynałyśmy wspólną modlitwą, a następnie udawałyśmy się na przepyszne śniadania, przygotowywane przez p. Wandę. Umiejętność pracy w zespole rozwijałyśmy podczas prac w grupie po posiłkach.

Dzięki ciekawym konferencjom Sióstr zdobyłyśmy wiedzę potrzebną do apostolstwa w naszych szkołach i miejscowościach. Oczywiście nie byłoby rekolekcji bez spotkania z Panem Jezusem, dlatego czynnie uczestniczyłyśmy w Mszach Świętych odprawianych przez ks. Kazimierza Klawczyńskiego i chętnie angażowałyśmy się w śpiew psalmu lub czytanie modlitwy wiernych i czytania. Wieczorem bawiłyśmy się wszystkie razem lub oglądałyśmy filmy. Na koniec dnia modliłyśmy się wspólnie i dziękowałyśmy za miło spędzony czas. Ważnym wydarzeniem był wyjazd na górę chełmską w trzeci dzień rekolekcji. Niektóre z nas pierwszy raz miały okazję zobaczyć Sanktuarium. Punktem kulminacyjnym rekolekcji była urodzinowa agapa, podczas której świętowałyśmy stulecie Szensztatu. Ubrane w eleganckie stroje śpiewałyśmy Maryi „Sto lat" i składałyśmy w prezencie listy. Ona także miała dla nas niespodziankę- przepyszne torty. Po oficjalnej części uroczystości tańczyłyśmy i bawiłyśmy się tak jak na każdej dobrej zabawie urodzinowej.
Z pewnością wyjazd na rekolekcje był najlepszym pomysłem na spędzenie ferii. Oprócz wypoczynku i rozrywki przybliżyłyśmy się do serca Maryi. Jedynym smutnym wydarzeniem był rozjazd do domów, jednak wiemy, że spotkamy się wszystkie razem już na rekolekcjach letnich.