Sam Możesz Spróbować, czyli grudniowy SMS

Już po raz kolejny zebraliśmy się w drugą sobotę miesiąca w cieniu sanktuarium, aby uczestniczyć w SMS-ie (Spotkaniu Młodzieży Szukającej). Tym razem Mszę o godzinie 15 celebrował, a następnie konferencję na temat „Sam Możesz Spróbować'', czyli jak dobrze przeżyć adwent, poprowadził dla nas ks. Krzysztof Płuciennik. Po najważniejszym i najpiękniejszym punkcie programu, czyli Eucharystii, wszyscy w radosnych nastrojach udaliśmy się do domu sióstr, gdzie przy ciepłej herbacie i ciastku czekaliśmy na ciąg dalszy naszego spotkania.

Na samym początku Ksiądz poprosił do siebie jakąś odważną osobę, aby na podstawie krótkiej scenki przedstawić, jak wygląda życie człowieka, któremu towarzyszą dwa głosy: głos Boga, ( którego na potrzeby inscenizacji użyczyła s. Aleksandra) i głos diabła, (którego dla odmiany użyczył Ksiądz). Zadaniem Klaudii, bo to ta odważna dusza zgłosiła się na ochotnika, było z zawiązanymi oczami wybrać jeden głos za przewodnika i iść drogą, którą dany głos prowadził. Niestety, tak jak nam często się to zdarza, Klaudia skuszona propozycją złego, który był bardzo przekonujący, oferując przyjemności i łatwą drogę, podążyła za nim. Klaudia miała przed sobą ciężką decyzję, komu zaufać, bo nie wiedziała czyj głos należy, do kogo. Ksiądz chciał nam przez tą scenkę uświadomić prawdę o naszym życiu, że mimo tego, że my nie mamy chusty na oczach i wiemy czyj głos należy do Boga, to wcale nie jest nam łatwiej. Było to wprowadzenie do tematu, który dotyczył bezpośrednio adwentu i tego, jak się do niego przygotować.
Adwent, który kojarzył nam się zwykle z przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia, przez pierwsze trzy tygodnie nie przygotowuje nas wcale do wspominania przyjścia Zbawiciela w ubogim żłóbku, ale do Sądu Ostatecznego, czyli powtórnego przyjścia Chrystusa. ,,Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy-, bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka-, ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce, bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia. Jak złodziej przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione.(2P 3,9-10).
Sąd Ostateczny wydaje nam się zbyt daleki i uważamy, że nas to jeszcze nie dotyczy, ale Pan Bóg nie chce nas zgubić. Chce przyjść, ale my wciąż nie jesteśmy gotowi, dlatego nie ma końca świata. Pan Bóg daje nam ADWENT 2014, abyśmy mogli zadać sobie pytanie: Czy jestem gotowy na Sąd Ostateczny? Jeżeli widzę skazę na moim sercu, powinienem z tym coś zrobić, bo jest to zależne ode mnie. Jezus chce nas zastać w pokoju, dlatego adwent powinien być czasem jednoczenia się z bliźnimi. Jak jeszcze inaczej mogę przygotować swoje serce do powtórnego przyjścia Pana? Modlitwa, postanowienia, rozmowa z innymi, a może żywe świadectwo wiary? Bóg nie jest gwałcicielem, On nie wchodzi gwałtem w nasze życie. On daje nam wolność, abyśmy mogli Go wybrać. Tylko wtedy będziemy umieli Go kochać, naprawdę kochać.

Marta Brancewicz

O to kilka świadectw dziewcząt z tego SMS-a:
,, Nigdy wcześniej nie przeżywałam Adwentu, jako oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa. Adwent był dla mnie czasem przygotowania na Święta Bożego Narodzenia, na narodziny Dzieciątka. Dzisiejszy SMS pomógł mi zrozumieć, na co mam czekać. Myślę, że dzięki temu mogę ten czas przeżyć piękniej, przygotować się na to, że może za mojego życia będzie oczekiwany od tysięcy lat koniec świata. Cieszę się, ze mogłam uczestniczyć w tak ciekawym spotkaniu.'' – Krysia Lenz
,,W tym miesiącu na SMSa przyjechałam z jeszcze większą chęcią niż zawsze, ponieważ byłam bardzo ciekawa rozwinięcia tematu, który mówił o przygotowaniu do świąt. Myślę, że konferencja ks. Krzysztofa spodobała się wszystkim tak samo jak mi  Dowiedziałam się dużo rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Uważam, że czas, który poświęcam na dojazd na Górę Chełmską(ok. 1,5h) jest warty tych spotkań. Polecam SMSy każdemu Szukającemu "- Klaudia Młynarczyk
Kolejny SMS dopiero w lutym. Zapraszamy serdecznie!