Get Adobe Flash player

Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską

W dniu 1 maja 2014 r.,  w godzinach porannych z pięciu miejscowości: Słupska, Świdwina, Barwic, Gościna i Połczyna Zdroju  wyruszyło ponad 200 osób w ramach Pielgrzymki Promienistej do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Serdecznie pozdrawiamy pielgrzymów i łączymy się z nimi w modlitwie przed obrazem MTA. Mater prefectam habebit curam! 

1. Grupa ze Słupska – XXI Piesza Pielgrzymka ze Słupska na Górę Chełmską „Totus Tuus”. Przewodnikiem grupy jest ks. Wojciech Panek.  W pielgrzymce brał udział również ks. Piotr Domaros. W grupie idzie siostra Zuzanna Pruszkowska ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Grupa liczy ok. 100 pielgrzymów.
2. Grupa z Gościna – przewodnik ks. Piotr Świątkowski, grupa liczy 31 pielgrzymów. Z Gościna pielgrzymki na Górę Chełmską z przerwami chodzą od 1984 roku. Najpierw były to pielgrzymki na odpust Wniebowzięcia NMP a ramach pielgrzymki promienistej jest to ich druga pielgrzymka.

 

 

 

 

 

3. Grupa ze Świdwina– przewodnik ks. Mariusz Gubow. Grupę wspierał również kleryk Tomasz Przybyła. Jest to druga piesza pielgrzymka ze Świdwina. W tym roku grupa liczy 19 pielgrzymów.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.  Grupa z Połczyna-Zdroju – przewodnik ks. Krzysztof Płuciennik. W grupie idą siostry salezjanki: s. Teresa Kokiel, s. Małgorzata Pieprzyk i siostra szensztacka s. Edyta Frankowska.  Grupa liczy 44 pielgrzymów i jest to ich druga pielgrzymka.

 

 

 

 

 

 

 

5. Grupa z Barwic – przewodnik ks. Stanisław Wiechowski. Z grupą idzie siostra szensztacka s.Aleksandra Mikołajczak. Jest to już 14. piesza pielgrzymka z Barwic na Górę Chełmską i pierwsza w ramach Pielgrzymki promienistej. Grupa liczy 40 osób. 

 

 

 

 

 

6. Grupa z Koszalina - przewodnik ks. Tomasz Kudaszewicz, który poraz pierwszy zorganizował grupę 110 pielgrzymów z parafii cywilno-wojskowej pw. św. Marcina w Koszalinie. Grupie towarzyszyła siostra pallotynka s. Zofia Trzonkowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dzień trzeci grupy słupskiej

 

Dzień drugi grupy barwickiej, relacja nieznanego pielgrzyma:

Dziś minął kolejny dzień naszego pielgrzymowania. Fala wyczerpania i przeróżnych innych dolegliwości dopadła dziś większość pielgrzymów, jednak staramy się nie poddawać, wierzymy, że z Bożą pomocą osiągniemy swój cel i już jutro dotrzemy na Górę Chełmską Podobnie jak wczoraj, na poszczególnych ,,przystankach" naszej drogi spotkaliśmy się z ogromną życzliwością za co składamy serdeczne Bóg zapłać ...

 

 

! :)Dzisiejszego dnia nasza grupa połączyła się z innymi pielgrzymami, którzy tak jak my również zmierzają aby wielbić Maryję. Wieczorem wszyscy razem wspólnie spotkaliśmy się w szkolnej sali gimnastycznej, tam spędziliśmy miło czas przez śpiew i różne zabawy integracyjne PS. Liczymy na Waszą modlitwę w naszych intencjach! My również o Was pamiętamy! Trzymajcie jutro za nas kciuki!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi dzień grupy słupskiej:

Relacja kwatermistrza Pawła Skrzypińskiego: „Dzień drugi upłynął spokojnie. Gospodarze przyjmowali nas wspaniale, gościli nas jak w rodzinie. Pogoda dopisała, choć wiał zimny wiatr i troch nas zmroził, ale ksiądz przewodnik dodawał nam otuchy! Wszyscy dotarli szczęśliwie na nocleg, choć nie obyło się bez drobnych kontuzji! Służba porządkowa chwali grupę za podporządkowanie! Jest radość, jest moc!

Zdjęcia: Karolina Chmielowiec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi dzień na pielgrzymim szlaku - postój w Białogórzynie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa gościńska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa świdwińska:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa słupska:

Relacja z 1. dnia pielgrzymki Karoliny Chmielowiec: Grupa słupska liczy około 100 pielgrzymów w różnym wieku, najmłodsza uczestniczka Amanda ma 11 lat, a najstarsza 66 lat pani Jadwiga. Jest dużo młodzieży i maturzystów, ale także wiele całych rodzin od babci po wnuki. W wędrówkę wyruszyli z nami ks. Wojtek Panek – przewodnik i ks. Piotr Domaros, duchowo wspiera nas też siostra Zuzanna ze Zgromadzenia Sióstr Duchaczek. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy mszą święta w kościele mariackim, po której ks. proboszcz udzielił nam błogosławieństwa i pokropił, byśmy dzielnie i wytrwale zdążali na Górę Chełmską! Na trasie humory dopisywały, był czas na radosne śpiewanie oraz kontemplacje i rozmyślanie podczas konferencji ks. Piotra i oczywiście modlitwę - godzinki, różaniec. Pan Bóg obdarzył nas piękną pogodą, choć czasem było trochę chłodno – nikt się tym nie przejmował! Dziękujemy serdecznie wszystk

im naszym dzisiejszym gospodarzom za gościnę i pyszne jedzonko, które dodało nam energii, by dalej ciesząc się, radując pokonywać leśne i polne ścieżki prowadzące do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej!  Pozdrawiam. Z Bogiem.

muzycydalej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Grupa połczyńska:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa barwicka:

Jest nas prawie 40 osób. Dzisiaj pokonaliśmy ponad 22 km. Mieliśmy obiad w Krosinie. Jesteśmy teraz na noclegu w Tychowie. 

Jutro o godz. 8.00 mamy Mszę św. i wyruszamy w stronę Świeszyna. Pozdrawiam serdecznie, ks. Stanisław