Get Adobe Flash player

Widok z kamery na wieży widokowej na Górze Chełmskiej

 

.....

...

 

KALENDARZ

loader

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW

 

 

Ruch pielgrzymkowy wokół sanktuarium rozwija się systematycznie od chwili powstania i poświęcenia Sanktuarium, gdy nawiedził to miejsce najdostojniejszy pielgrzym - Jan Paweł II. Pielgrzymi przybywają indywidualnie i w zorganizowanych grupach, które mają nie tylko charakter religijny, ale także turystyczny i rekreacyjny. Łączenie obu tych elementów jest jedną z cech charakterystycznych dla tego niepowtarzalnego miejsca.

 

INFORMACJE - OFERTA  dla pielgrzymów i zgłoszonych grup:

 

  • Nabożeństwa i MSZE św. według stałego porządku liturgicznego. Eucharystia dla grup pielgrzymkowych w innych godzinach jest możliwa po uprzednim zgłoszeniu.
 
  • POWITANIE GRUPY i zapoznanie z historią kultu religijnego na Górze Chełmskiej, z posła.nnictwem Sanktuarium Przymierza. Informacje o Ruchu Pielgrzymkowym działającym przy sanktuarium - po wcześniejszym zgłoszeniu grupy u Sióstr.
 
  • Proponujemy modlitewny program dla pielgrzymów: wspólne modlitwy w Sanktuarium, nabożeństwa maryjne, KAMIENNY RÓŻANIEC w terenie, medytacje, itd.
 
  • Zwiedzanie WIEŻY WIDOKOWEJ (32 m) z widokiem na piękną panoramę okolicy. WIEŻA czynna w godzinach 10.00 - 19.00 (czerwiec- wrzesień). W pozostałym czasie, w soboty i niedziele całego roku, od 10.00 do 16.00. UWAGA! Wejście na wieżę tylko przy dobrej pogodzie!
 
  • Na Górze można nabyć w sklepiku pamiątki z Góry Chełmskiej. SKLEPIK z PAMIĄTKAMI jest otwierany na życzenie.
 
  • Z myślą o pielgrzymach został przygotowany GOŚCINIEC - zadaszenie dla ok. 50 osób wraz z punktem małej gastronomii - ciepłe i zimne napoje, słodycze, posiłki. GOŚCINIEC jest otwarty od 10.00 - 19.00 (maj - wrzesień).
 
  • Góra Chełmska leży ok. 1, 5 km od Koszalina. Dojazd własnymi środkami lokomocji (pieszo - 0, 5 godz.). Przed bramą jest obwiązkowy PARKING. Wjazd na teren Sanktuarium dostępny jest wyłącznie dla osób niepełnosprawnych.
 
  • Prosimy o uszanowanie SACRUM tego miejsca. Pielgrzymów obowiązuje zachowanie porządku według wskazań umieszczonych na tablicach informacyjnych.

 

alt   alt   alt   alt

alt   alt   alt