INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW

Ruch pielgrzymkowy wokół sanktuarium rozwija się systematycznie od chwili powstania i poświęcenia Sanktuarium, gdy nawiedził to miejsce najdostojniejszy pielgrzym - Jan Paweł II. Pielgrzymi przybywają indywidualnie i w zorganizowanych grupach, które mają nie tylko charakter religijny, ale także turystyczny i rekreacyjny. Łączenie obu tych elementów jest jedną z cech charakterystycznych dla tego niepowtarzalnego miejsca.

INFORMACJE - OFERTA  dla pielgrzymów i zgłoszonych grup:

• Nabożeństwa i MSZE św. według stałego porządku liturgicznego. Eucharystia dla grup pielgrzymkowych w innych godzinach jest możliwa po uprzednim zgłoszeniu.

• POWITANIE GRUPY i zapoznanie z historią kultu religijnego na Górze Chełmskiej, z posłannictwem Sanktuarium Przymierza. Informacje o Ruchu Pielgrzymkowym działającym przy sanktuarium - po wcześniejszym zgłoszeniu grupy u Sióstr.

• WIEŻA WIDOKOWA (31,5 m) z widokiem na piękną panoramę okolicy.

GODZINY OTWARCIA
    MAJ - WRZESIEŃ godz. 10oo-19oo
    Przerwa od poniedziałku do soboty:
    1300 – 1330 oraz 1650 – 1745 (podczas Mszy św. )
    Przerwa w niedziele i święta kościelne: 1150 – 1300 (podczas Mszy św.)

PAŹDZIERNIK, LISTOPAD I KWIECIEŃ
    wieża czynna tylko w soboty i w niedziele przy ładnej pogodzie, od 1000 do 1600,
    Przerwa: w soboty: 1300 - 1330
                 w niedziele i święta kościelne: 1150 - 1300 (podczas Mszy św.)

GRUDZIEŃ - MARZEC
    WIEŻA ZAMKNIĘTA

UWAGA:
  • Najpóźniej 30 min przed zamknięciem i przerwą wpuszczana jest ostatnia osoba na wieżę!!!!
  • Podczas burzy oraz przy wietrznej i deszczowej pogodzie WIEŻA jest ZAMKNIĘTA !!!

• Na Górze można nabyć PAMIĄTKI I DEWOCJONALIA z Góry Chełmskiej. Wystarczy zadzwonić do domofonu i poprosić Siostrę.

• Z myślą o pielgrzymach został przygotowany GOŚCINIEC - zadaszenie dla ok. 50 osób wraz z punktem małej gastronomii - ciepłe i zimne napoje, słodycze, posiłki. GOŚCINIEC jest otwarty od 10.00 - 18.00 (maj - wrzesień).

GODZINY OTWARCIA
    MAJ - WRZESIEŃ godz. 10oo-19oo
    Przerwa od poniedziałku do soboty:
    00 – 1330 oraz 1650 – 1745 (podczas Mszy św. )
    Przerwa w niedziele i święta kościelne: 1150 – 1300 (podczas Mszy św.)

PAŹDZIERNIK, LISTOPAD I KWIECIEŃ
    GOŚCINIEC otwarty w soboty i niedziele, od 1000 do 1600,
    Przerwa: w soboty 1300 - 1330

w niedziele i święta kościelne: 1150 - 1300 (podczas Mszy św.)
  • oraz w tygodniu TYLKO dla wcześniej zgłoszonych GRUP.

GRUDZIEŃ - MARZEC
    GOŚCINIEC ZAMKNIĘTY

• Góra Chełmska leży ok. 1, 5 km od Koszalina. Dojazd własnymi środkami lokomocji (pieszo 0,5 godz.). Przed bramą jest obwiązkowy PARKING. Wjazd na teren Sanktuarium dostępny jest wyłącznie dla osób niepełnosprawnych.

• Prosimy o uszanowanie SACRUM tego miejsca. Pielgrzymów obowiązuje zachowanie porządku według wskazań umieszczonych na tablicach informacyjnych.

alt   alt   alt   alt

alt   alt   alt