Ogłoszenia duszpasterskie w V Niedzielę Wielkiego Postu_17.03.2024 r.

1. Bezpośrednio po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona
    o godz. 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwem Gorzkich Żali
    z kazaniem pasyjnym.

2. W kalendarzu liturgicznym w najbliższym tygodniu:

– we wtorek 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Od niedzieli 10 marca, w Sanktuarium trwa nowenna przed Uroczystszością św. Józefa. Od soboty 16 marca, na Górze Chełmskiej w łączności z polskimi Biskupami prowadzącymi modlitwę na Jasnej Górze, włączmy się również w nowennę za naszą Ojczyznę. Nowenna zakończy się w Dniu Świętości Życia, 25 marca.

– w przyszłą niedzielę 24 marca, Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Podczas Mszy o godz. 12:00, poświecenie palm, w które będzie można zaopatrzyć się przed Sanktuarium. Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień.

1. W poniedziałek18 stycznia, przypada Dzień Przymierza. Msza Święta w tym dniu zostanie odprawiona o godz. 18:00, a różaniec pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Świętej (Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7:30).

2. Msze Święte i nabożeństwa w pozostałe dni tygodnia, wg stałego porządku umieszczonego na stronie internetowej oraz drzwiach sanktuarium. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek, pół godziny przed Mszą Świętą, czyli o godz. 16:30.

3. Budowę Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznego można wspierać dobrowolną ofiarą przekazaną na konto sióstr lub do kopert wyłożonych w sanktuarium. Zapraszamy do wsparcia budowy poprzez rozliczenie 1,5% naszego podatku na fundację sióstr / Fundacja Przymierze z Koszalina (informacja w gablocie). Wszystkich ofiarodawców siostry polecają w codziennej, wspólnotowej modlitwie.

4. Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni, szczególnie naszemu Biskupowi Zbigniewowi – dzisiejszemu Solenizantowi, Biskupowi Edwardowi, który będzie świętował swoje Imieniny jutro oraz wszystkim Józefom, życzymy orędownictwa świętych patronów oraz owocnego w łaski tygodnia!