Ogłoszenia bieżące - IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu, 24.12.2017
1. Dzisiejsza IV niedziela Adwentu jest zarazem wigilią Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie po Mszy św. wystawienia Najśw. Sakramentu i nabożeństwa o godz. 15.00
2. O godz. 24.00 zostanie odprawiona uroczysta Pasterka na którą serdecznie zapraszamy! Przed Pasterką od godz. 23.30 wspólne kolędowanie.
3. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia Msza św. o godz. 12.00. Tego dnia nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu i nabożeństwa o godz. 15.00.
4. W święto św. Szczepana 26 grudnia Msza św. o godz. 12.00 a po niej nie ma adoracji Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Później rozpoczniemy jasełka i wspólne kolędowanie w sanktuarium. Kolędowanie, to nasza wspólna tradycja w sanktuarium na Górze Chełmskiej i będziemy spotykać się w niedziele i święta, aż do 7 stycznia - zawsze o godz. 15.00. Zachęcamy do przyniesienia własnych instrumentów.
5. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
- we wtorek święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika;
- we środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu na zakończenie Mszy św. poświęcenie wina;
- czwartek święto św. Młodzianków, Męczenników.

6. Przyszła niedziela 31 grudnia to zarazem święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa jak i koniec roku kalendarzowego. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku z odśpiewaniem hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Nie ma adoracji Najśw. Sakramentu i nabożeństwa o godz. 15.00.
7. W dniu 30 grudnia o godz. 18.00 w Koszalińskiej Filharmonii odbędzie się koncert charytatywny na rzecz budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej. Wystąpi Słupska Sinfonietta z solistami. Cegiełki do nabycia u Sióstr.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.