Ogłoszenia bieżące - III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu, 17.12.2017
Adwent jest czasem tęsknoty za Jezusem. Dzisiaj, w 3. niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, otrzymujemy radość od proroka Izajasza, św. Pawła i Jana Chrzciciela, że niedługo będzie Boże narodzenie.
1. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i nowenną przed Bożym Narodzeniem.
2. W poniedziałek 18 grudnia z racji 18-stego dnia miesiąca, Msza św. przymierza o godz. 18.00. Od godz. 12.00 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona o godz. 17.30 nowenną przed Bożym Narodzeniem.
3. Do soboty 23 grudnia, oprócz poniedziałku, o godz. 16.30 nowenna przed Bożym Narodzeniem i Msze św. roratnie. Serdecznie zapraszamy!
4. Przyszła IV niedziela Adwentu to zarazem wigilia Bożego Narodzenia. Niedzielna Msza św. będzie odprawiona jak zwykle o godz. 12.00. O godz. 24.00 zostanie odprawiona uroczysta Pasterka na którą już teraz serdecznie zapraszamy! Przed Pasterką od godz. 23.30 wspólne kolędowanie. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia Msza św. o godz. 12.00. Tego dnia nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu i nabożeństwa o godz. 15.00.

5. W święto św. Szczepana 26 grudnia Msza św. o godz. 12.00. W tym dniu nie ma adoracji Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Później rozpoczniemy jasełka i wspólne kolędowanie w sanktuarium. Kolędowanie, to nasza wspólna tradycja w sanktuarium na Górze Chełmskiej i będziemy spotykać się w niedziele i święta, aż do 7 stycznia - zawsze o godz. 15.00. Zachęcamy do przyniesienia własnych instrumentów.
7. Siostry również przyjmują zamówienia jeszcze tylko dzisiaj na ciasto piernikowe i strucle makowe.
8. W dniu 30 grudnia o godz. 18.00 w Koszalińskiej Filharmonii odbędzie się koncert charytatywny na rzecz budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej. Wystąpi Słupska Sinfonietta z solistami. Cegiełki do nabycia u Sióstr.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.