Ogłoszenia bieżące - Uroczystość Bożego Narodzenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia, 25.12.2017.
Twe sanktuarium to nasze Betlejem,
gdzie Boże Słońce wzeszło nad ziemię.
Tam porodziłaś w dziewictwie Pana,
na Oblubienicę i Matkę wybrana;
w Swojej przedziwnej płodności
dałaś nam Słońce Sprawiedliwości. O. Józef Kentenich
Z Sanktuarium Przymierza wszystkim pielgrzymom i osobom nawiedzającym to święte miejsce życzymy pełnych radości, pokoju, niosących wiarę, nadzieję i miłość świąt Bożego Narodzenia oraz światła Gwiazdy Betlejemskiej w nadchodzącym 2018 roku.
Ksiądz Kapelan wraz z Siostrami Szensztackimi
1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy św. w dniu dzisiejszym nie ma adoracji Najśw. Sakramentu i nabożeństwa o godz. 15.00.
2. We wtorek 26 grudnia święto św. Szczepana. Msza św. o godz. 12.00. W tym dniu nie ma adoracji Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, jasełka i wspólne kolędowanie w sanktuarium. Kolędowanie, to nasza wspólna tradycja w sanktuarium na Górze Chełmskiej i będziemy spotykać się w niedziele i święta, aż do 7 stycznia - zawsze o godz. 15.00. Zachęcamy do przyniesienia własnych instrumentów.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
- we wtorek święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika;
- we środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu na zakończenie Mszy św. poświęcenie wina;
- czwartek święto św. Młodzianków, Męczenników.
4. Przyszła niedziela 31 grudnia to zarazem święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa jak i koniec roku kalendarzowego. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku z odśpiewaniem hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Nie ma adoracji Najśw. Sakramentu i nabożeństwa o godz. 15.00.
5. W dniu 30 grudnia o godz. 18.00 w Koszalińskiej Filharmonii odbędzie się koncert charytatywny na rzecz budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej. Wystąpi Słupska Sinfonietta z solistami. Cegiełki do nabycia u Sióstr.
6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.