Ogłoszenia bieżące - Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 31.12.2017
1. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku z odśpiewaniem hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Nie ma adoracji Najśw. Sakramentu i nabożeństwa o godz. 15.00.
2. W poniedziałek 1 stycznia 2018 r., uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msza św. o godz.12.00. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Później kolędowanie.
3. W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. Później kolędowanie. Tego dnia w kościołach święci się złoto, kadzidło i kredę, którą potem oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że w tym domu przyjmowany jest Chrystus. Tego dnia przypada również 28. rocznica święceń biskupich bpa Edwarda Dajczaka (1990) i 23. rocznica święceń biskupich bpa Pawła Cieślika (1995). Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
4. W uroczystość Objawienia Pańskiego w Koszalinie przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godz. 11.30 Mszą św. w katedrze. O 12.45 Orszak wyruszy z Rynku Staromiejskiego i prowadzić będzie do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. W I czwartek miesiąca stycznia, o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 16.30 nabożeństwem Godziny Świętej.
6. W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego 7 stycznia na Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo małych dzieci.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
8. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
- we wtorek wspomnienie obowiązkowe świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
- w środę wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Jezus;
- w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.