Ogłoszenia bieżące - Uroczystość Objawienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Objawienia Pańskiego, 6.01.2018
Obchodzimy dziś uroczystość Objawienia Pańskiego. Stanowi ona dalszy ciąg uroczystości Bożego Narodzenia. Chrystus, który przyszedł na ziemię, objawia się światu. Zaraz po narodzeniu objawił się pasterzom, dziś nawiedzają Go mędrcy ze Wschodu.

1. Dzisiaj święci się kadzidło i kredę, którą potem oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że w tym domu przyjmowany jest Chrystus. W dniu dzisiejszym przypada również 28. rocznica święceń biskupich bpa Edwarda Dajczaka (1990) i 23. rocznica święceń biskupich bpa Pawła Cieślika (1995). Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Później kolędowanie. Serdecznie zapraszamy!

2. W uroczystość Objawienia Pańskiego w Koszalinie przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godz. 11.30 Mszą św. w katedrze. O 12.45 Orszak wyruszy z Rynku Staromiejskiego i prowadzić będzie do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. Jutro w niedzielę Chrztu Pańskiego na zakończenie Mszy św. błogosławieństwie małych dzieci.
4. W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 16.30 nabożeństwem Godziny świętej.
5. W sanktuarium Msze św. w dnie powszednie odprawiane są o godz. 17.00 a w niedziele i uroczystości o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy!

6. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej.
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.