Ogłoszenia bieżące - II Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą, 14.01.2018

1. W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem katolickim obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
2. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo ojców i matek oczekujących potomstwa. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i nieszporami.
3. Od 18 do 25 stycznia kościoły chrześcijańskie przeżywają Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego mottem są słowa: „Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6). Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne o godz. 15.00, któremu przewodniczyć będzie bp senior Paweł Cieślik. Razem siostrami zakonnymi z Koszalina modlić będziemy się o jedność chrześcijan. Po nabożeństwie wspólne kolędowanie w domu sióstr. Serdecznie zapraszamy.
4. W czwartek, 18 stycznia z racji 18-tego dnia miesiąca Msza św. przymierza o godz. 18.00. Od godz. 12.00 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona o godz. 17.30 Godziną świętą.
5. Msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są wg. następującego porządku:
- w niedzielę o godz. 12.00
- w poniedziałki o godz. 7.30
- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.
Przed Mszą św. jest okazja do skorzystania ze spowiedzi św.

6. W bieżącym tygodniu będziemy obchodzić:
- w środę wspomnienie św. Antoniego, opata;
- w piątek wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa.
7. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.