Ogłoszenia bieżące - IV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą, 28.01.2018

W niedzielę 28 stycznia 2018 po raz 65 obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Jest to kolejna okazja do mobilizacji sił i środków potrzebnych do niesienia pomocy ludziom cierpiącym z powodu najstarszej i najstraszniejszej choroby, jaką zna ludzkość.

1. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i nieszpory. Serdecznie zapraszamy!
2. W I piątek miesiąca, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego.
3. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo małych dzieci.
4. Msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są wg. następującego porządku:
- w niedzielę o godz. 12.00
- w poniedziałki o godz. 7.30
- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.
Przed Mszą św. jest okazja do skorzystania ze spowiedzi św.

5. W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz.16.30 Godziną świętą. Pan Jezusa czeka.
6. W bieżącym tygodniu będziemy obchodzić:
- w środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
- w piątek święto Ofiarowania Pańskiego i I piątek miesiąca;
- w I sobotę miesiąca wspomnienie dowolne św. Błażeja, bp. i męcz., orędownika w chorobach gardła. Po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa ku czci św. Błażeja.
7. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.