Ogłoszenia bieżące - IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 11.03.2018

Od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejsza niedziela nazywana jest Laetare: „Raduj się, Jerozolimo, * zbierzcie się wszyscy, którzy ją kochacie. * Cieszcie się, wy, którzy byliście smutni, * weselcie się i nasycajcie u źródła waszej pociech.” Już wkrótce radować się będziemy zwycięstwem Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Miłosierdziu Bożemu oddajmy to wszystko, co przeszkadza nam jeszcze w dostrzeżeniu Bożego działania w naszym życiu.

1. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo ojców i matek oczekujących potomstwa. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy!
2. W czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu o godz.15.00 i adoracja zakończona o godz. 16.30 Godziną świętą.
3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 u stóp Góry Chełmskiej. Przy bardzo złej pogodzie w sanktuarium. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. Msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są wg. następującego porządku:
- w niedzielę o godz. 12.00
- w poniedziałki o godz. 7.30
- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.
Przed Mszą św. jest okazja do skorzystania ze spowiedzi św.

5. W najbliższy czwartek 15 marca przypada 22 rocznica śmierci bpa Czesława Domina. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym biskupie Czesławie.

6. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Polega ona na przejściu trasy 45 km indywidualnie lub w małych grupach wokół Koszalina, nocą, w ciszy, z piątku na sobotę 23/24.03.2018. Wyjście po Mszy Świętej w piątek o godz. 18:00 z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl.
7. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.