Get Adobe Flash player

Ogłoszenia bieżące - V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu, 18.03.2018


1. W dniu dzisiejszym przypadają imieniny biskupa naszej diecezji Edwarda Dajczaka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
2. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy!
3. W poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
4. W czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu o godz.15.00 i adoracja zakończona o godz. 16.30 Godziną świętą.
5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 u stóp Góry Chełmskiej. Przy bardzo złej pogodzie w sanktuarium. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
6. W przyszłą Niedzielę Palmową Męki Pańskiej rozpoczniemy Wielki Tydzień. Liturgia rozpocznie się poświęceniem palm i procesją do sanktuarium.
7. Msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są wg. następującego porządku:
- w niedzielę o godz. 12.00
- w poniedziałki o godz. 7.30
- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.
Przed Mszą św. jest okazja do skorzystania ze spowiedzi św.

8. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Polega ona na przejściu trasy 45 km indywidualnie lub w małych grupach wokół Koszalina, nocą, w ciszy, z piątku na sobotę 23/24.03.2018. Wyjście po Mszy Świętej w piątek o godz. 18:00 z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Zapisy i zasady na stronie www.edk.org.pl
9. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Ks. Kazimierz Klawczyński, kapelan