Ogłoszenia bieżące - Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

Ogłoszenia bieżące – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, 25.04.2018 (zdjęcia)

W Niedzielę Palmową jesteśmy razem z Jezusem, który na osiołku wjeżdża do Jerozolimy. Uznajemy Go na naszego Pana i Króla, i razem ze wszystkim, którzy tak jak my wierzą w Niego, śpiewamy z radością „Hosanna”. Następnie idziemy wraz z Jezusem do Ogrójca i na Kalwarię, aby towarzyszyć Mu w Jego męce i być przy Jego śmierci na krzyżu. Prosimy Pana Jezusa, aby dał nam siłę do pójścia z Nim.

1. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy!
2. W sanktuarium w Wielki Czwartek o godz. 17.00 celebrowana będzie Msza Święta Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy świętej uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy w kaplicy w domu sióstr.
3. Liturgia Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę nie będą sprawowane w sanktuarium.
4. W Wielki Piątek o godz. 14.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończone o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
5. Uroczysta Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego zostanie odprawiona w Niedzielę Wielkanocną o godz. 12.00. i rozpocznie się uroczystą procesją. Dzieci prosimy o przyniesienie dzwoneczków. Serdecznie zapraszamy!

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. O godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia (nowenna).
7. Wszystkim życzymy owocnego przeżycia tego szczególnego czasu jakim jest Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Niech przygotują one nas do radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem w Niedzielę Wielkanocną.
8. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
9. Dziś siostry zapraszają do mini kiermaszu świątecznego, gdzie można nabyć wykowane przez siostry wielkanocne baranki, świąteczne stroiki, różańce i ręcznie wyszywane kartki.

10. Serdecznie zapraszamy na koncert związany z 100. rocznicą odzyskania niepodległości - Koncert Rzeczypospolitej Pieśni, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o
godz. 18.00 w Koszalińskiej Filharmonii. Wystąpi orkiestra Słupska Sinfonietta pod dyrekcją Macieja Banachowskiego oraz CHÓRY: Fantazja i Kantele a także SOLIŚCI.
Cegiełki o wartości: 25,- zł oraz 40,- zł
Do nabycia od 4 kwietnia 2018 r. w:
• Filharmonia Koszalińska;
• Góra Chełmska;
• siostry - ul. Zielona 38;
• pod tel: 601 319 786
Okolicznościowy koncert charytatywny - "dla Góry" - na rzecz budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego organizowany jest przez Fundację Przymierze, która powstała dla dalszego rozwoju Góry i kontynuowania budowy. Wszelkie aktualne informacje związane z koncertem dostępne będą na stronie Fundacji: www.fundacja-przymierze.pl oraz na Facebooku.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.