Ogłoszenia bieżące - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstanie Pańskiego, 01.04.2018 (zdjęcia)
Alleluja! Jezus żyje! – tak woła dziś cały świat. W najradośniejszą uroczystość w roku liturgicznym, kiedy możemy świętować tajemnicę naszego odkupienia, prośmy o to by Pascha Jezusa stała się naszym doświadczeniem. Byśmy przechodzili od ciemności grzechu do światłości Chrystusa. Niech całe nasze życie będzie pragnieniem spotkania z nim w wiecznej chwale. Tego życzymy wszystkim nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie i składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask od Zmartwychwstałego Pana!
1. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo małych dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu po Mszy św.
2. W Poniedziałek Wielkanocny Msza św. o godz. 12.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia. Nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracji Najśw. Sakramentu po Mszy św.
3. Bieżący tydzień to okres oktawy Zmartwychwstania Pańskiego – czas poświęcony tajemnicy Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień do niedzieli włącznie zapraszamy na nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

4. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30, zakończona Godziną świętą.
5. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo ojców i matek oczekujących potomstwa.

7. Serdecznie zapraszamy na koncert związany z 100. rocznicą odzyskania niepodległości - Koncert Rzeczypospolitej Pieśni, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 18.00 w Koszalińskiej Filharmonii. Wystąpi orkiestra Słupska Sinfonietta pod dyrekcją Macieja Banachowskiego oraz chóry: Fantazja i Kantele a także soliści.
Cegiełki o wartości: 25,- zł oraz 40,- zł do nabycia od 4 kwietnia 2018 r. w:
• Filharmonia Koszalińska;
• Góra Chełmska;
• siostry - ul. Zielona 38;
• pod tel: 601 319 786.

8. W sobotę 7 kwietnia odbędzie pogrzeb dzieci utraconych. Msza Święta w intencji rodziców i rodzin po stracie dziecka o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry), a uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym o godz. 11.30 w kaplicy.

9. Budowę Centrum Pielgrzymkowego można wspierać dobrowolną ofiarą złożoną do kopert, które znajdują się na skarbonie w sanktuarium. W intencjach wypisanych na tych kopertach siostry modlą się podczas modlitwy różańcowej. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.