Ogłoszenia bieżące - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20.05.2018
Zesłanie Ducha Świętego to powtórne narodziny Kościoła. Kościół, który narodził się na krzyżu z przebitego boku Chrystusa, do dzisiaj był ukryty w Wieczerniku. Dopiero Duch Święty, obiecany przez Syna Bożego, otwiera dzisiaj Wieczernik i nakazuje Kościołowi wyjść z zamknięcia.
1. Po Mszy św. wystawienia Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem majowym.
2. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30, zakończona nabożeństwem majowym.
3. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
- w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła;
- w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- w sobotę św. Filipa Nereusza, prezbitera i Dzień Matki.
4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejną katechezę w ramach Kazań na Górze. Katechezę po nabożeństwie majowym o godz. 15.00 na temat chciwości poprowadzi ks. dr Wojciech Parfianowicz. Po katechezie ks. Wojciech poprowadzi dalszą część spotkania - warsztatową, w domu sióstr, wspólna rozmowa i dzielenie się przy kawie.

5. Już dzisiaj zapraszamy na uroczystą Mszę św. w XXVII rocznicę poświęcenia naszego sanktuarium, która będzie sprawowana w sobotę, 2 czerwca o godz. 12.00 przez JE ks. bpa Pawła Cieślika.
6. Msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są wg. następującego porządku:
- w niedzielę o godz. 12.00
- w poniedziałki o godz. 7.30
- w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.
- nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 15.00.
Przed Mszą św. jest okazja do skorzystania ze spowiedzi św

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.