Słowo na rozesłanie podczas skupienia adwentowego

Ukochani,
Stało się pięknym zwyczajem, aby nasze adwentowe czuwania kończyć, tutaj, przed wizerunkiem naszej Pani i Królowej, Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Jej Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej. Chcemy tutaj, u Jej stóp w ciemną noc adwentowego czuwania złożyć nasze podziękowania i prośby oraz uroczyście wnieść stągwie z naszymi wkładami do kapitału łask.
Dziękujemy za pięknie przeżyty czas czuwania, przygotowanego przez s. M. Krzysztofę, za skierowane do nas słowo  „Maryja w nauczaniu ks. Józefa Kentenicha” przez s. M. Karolę, za czas modlitwy i adoracji Jezusa w Najśw. Sakramencie, za pojednanie sakramentalne i księże spowiedników. Myślimy o bp. Pawle, który nakarmił nas słowem i Ciałem Pańskim na pozostałe dni adwentowej drogi. Każdy z nas ma również swoje osobiste podziękowania i prośby. W chwili ciszy wypowiedzmy je we własnych sercach.

Jesteśmy bogatsi i piękniejsi a nasza droga ku Panu jest prostsza. Lepiej brzmią w naszych ustach słowa naszej modlitwy która towarzyszy nam w tym roku. Odmówmy ją razem:
Matko Trzykroć Przedziwna!
Spraw, byśmy się stali podobnymi do Ciebie.
Tak jak Ty kroczyli przez życie:
mężnie, godnie i w prostocie
szerzyli miłość, pokój i radość.
Wkrocz w nasze czasy poprzez nas
i uczyń je gotowymi na przyjęcie Chrystusa!
Uczyń je ale również nas gotowymi na przyjęcie Chrystusa!
Te słowa w adwencie mają szczególne znaczenie.
Spotkał nas również kolejna radość, dar. W najbliższy wtorek 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia papież Franciszek otworzy „Bramy Miłosierdzia” w Rzymie i zainauguruje Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Decyzją naszego biskupa diecezjalnego Edwarda Dajczaka Sanktuarium Przymierza jest jednym z tych kościołów na terenie naszej diecezji, gdzie przez cały Rok Jubileuszowy Miłosierdzia będzie można uzyskać odpust jubileuszowy przechodząc przez „Bramę Miłosierdzia” naszego sanktuarium. Dziękują za ten dar pragnę już dzisiaj serdecznie wszystkich Was zaprosić na Mszę Przymierza w dniu 18 grudnia kiedy to uroczyście zainaugurujemy i przekroczymy w uroczystej procesji „Bramy Miłosierdzia” naszego sanktuarium. Zabierzmy ze sobą na tę Mszę św. lampiony, które rozświetlą naszą drogę ku Panu!
Najmilsi,
Przed nami również jubileusz 25-lecia poświęcenia naszego sanktuarium przez św. Jana Pawła II.  Główne obchody będą miały miejsce 5 czerwca 2016 r. Chcemy się do tego przygotować przez wzrost osobistej świętości, jako narzędzia w rękach Boga i Jego Matki co wyraża nasze motto „Przejdź w nas przez nasze czasy”. Bł. Matka Teresa z Kalkuty mówiła: "Chrystus działa we mnie, działa przeze mnie, pobudza mnie, kieruje mną jako swoim narzędziem. Ja nie czynię niczego [...] On wszystkiego dokonuje."
"Zawsze mówię, że jestem małym ołówkiem w dłoniach Boga. On jest Tym, który wszystko obmyśla. On jest Tym, który pisze. On dokonuje wszystkiego - a to naprawdę trudne - czasem ołówek jest złamany. Musi go wtedy trochę bardziej zaostrzyć.
Bądź jednak małym narzędziem w Jego rękach, aby mógł posługiwać się tobą w każdym czasie, na każdym miejscu [...] Musimy tylko powiedzieć Mu tak”.
W tym duchu tego wieczoru na rozesłanie zabierzemy z tego sanktuarium ołówek, który będzie nam przypominał słowa Ojca Założyciela z II Aktu Założycielskiego:
Pielęgnuj bardzo troskliwie świadomość otrzymanego od Boga posłannictwa i pełnienia roli jego narzędzia”.
Zabierzmy te słowa Założyciela do naszych wspólnot i domów a ten ołówek, który złożymy w naszych domowych sanktuariach niech nam o tym przypomina.
Odnówmy teraz nasze przymierze miłości:
O Pani moja i Matko moja..